Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to codzienny cykl artykułów, w którym przyglądamy się największym spółkom zaraz po otwarciu notowań. Zwracamy uwagę na najwyższy i najniższy wynik procentowy. Podczas sesji w poniedziałek, najmocniej zyskuje Eurocash SA (EUR), jest to ruch na ponad +3%. Najgorzej radzi sobie Prairie Mining Limited (PDZ), spółka traci już blisko 9%. Drugie miejsce pod względem spadków zajmuje ALTUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (ALI) z wynikiem ponad 7,3% na minusie. 


Eurocash SA (EUR) liderem poniedziałkowej sesji

Grupa Eurocash jest na rynku polskim liderem w hurtowej dystrybucji produktów FMCG, czyli szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych. poprzez szereg formatów dystrybucji. Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od wzrostów na ponad 3%. Tym samym, patrząc an wykres, mamy to czynienia z wybiciem linii szyi formacji podwójnego dna, która może zapowiadać większe wzrosty. Pierwszym celem dla kupujących powinna być strefa oporowa przy poziomie 25,20 zł za jedną akcję. Docelowo kurs może się kierować nawet na poziom 27,2 zł, gdzie wypada równość z poprzednim ruchem wzrostowym – zaznaczonym zielonymi liniami.

Kurs akcji Eurocash

Prairie Mining Limited (PDZ) w dół blisko 9%

Prairie Mining to australijska spółka wydobywcza. Dziś na otwarciu traci blisko 9 punktów procentowych. Jeżeli doszłoby do wybicia linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, to korekta wzrostowa może się zakończyć i powinniśmy zobaczyć atak na ostatnie minima. Jednak w pierwszej kolejności linia ta powinna stanowić wsparcie dla kupujących. Natomiast myślę, że dopiero pokonanie strefy oporowej przy 1,28 zł, mogłoby doprowadzić do większych wzrostów.

Kurs akcji Prairie Mining Limited

ALTUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA (ALI) traci ponad 7%

ALTUS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem funduszy inwestycyjnych przeznaczonych zarówno dla zamożnych klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, jak i dla klientów detalicznych. Sytuacja techniczna nie jest za ciekawa. Notowania otwierają się dziś na sporym minusie, tym samym kurs akcji wybija z lokalnego kanału wzrostowego. Tak na prawdę od dłuższego czasu utrzymuje się tutaj trend spadkowy, a wybicie dołem powinno doprowadzić do ataku na nowe minima. Być może dopiero tam pojawi się jakaś reakcja popytowa, jednak jak na razie nie widać kupujących.

Kurs akcji Altus TFIConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here