Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to codzienny cykl artykułów, w którym przyglądamy się spółkom zaraz po otwarciu notowań. Zwracamy uwagę na najwyższy i najniższy wynik procentowy. Podczas sesji w środę, najmocniej zyskuje North Coast SA (NCT), jest to ruch na ponad +9%. Drugie miejsce zajmuje Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box SA (PLX) z wynikiem + 8,3%. Najgorzej radzi sobie ES-System SA (ESS), który traci na początku sesji ponad 5,2%.


North Coast (NCT) liderem środowej sesji

Spójrzmy na szeroki przedział czasowy. Można powiedzieć, że na kursie NCT mamy do czynienia z nieco nadbitą formacją podwójnego dołka. Kształtował się on bardzo długo, ponieważ jego lewe ramie ma swój początek już w 2018 roku, niemniej ostatnie wybicie górą linii szyi może zwiastować odwrócenie tendencji i dalsze wzrosty . Sytuacja zmieni się dopiero jeśli kurs wróci poniżej poziomu 5 zł za akcję, jak an razie dominuje optymizm.

North Coast GPW

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box SA (PLX) rośnie ponad 8%

Na tej spółce również analiza techniczna nie pozwala na schodzenie na niski przedział czasowy. Musimy spojrzeć na szeroki interwał. Widać tutaj, że cena od dłuższego czasu porusza się w klinie zniżkującym. Dopiero wybicie w jedną ze storn może doprowadzic do większego ruchu trendowego. Jeżeli aktualne wzrosty się utrzymają, to niewykluczony jest atak na linię poprowadzoną po ostatnich szczytach.

ES-System SA (ESS) w dół ponad 5%

Ciężko wyznaczać na tej spółce krótkoterminowe projekcje posługując się analizą techniczną. Niemniej patrząc na szeroki interwał czasowy, dopiero wybicie górą linii trendu, a następnie poziomu 3 zł za akcję, byłoby sygnałem do wzrostów. Na razie możemy obserwować coś na kształt uklepywania dołka. Jeżeli tendencja spadkowa się utrzyma  to niewykluczony jest nawet test minimów z 2012 roku – poziom 1,80zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here