Naga MarketsGPW przegląd sesji 9 maja 2019Przegląd informacji z GPW to codzienny cykl artykułów, w którym przyglądamy się największym spółkom zaraz po otwarciu notowań. Zwracamy uwagę na najwyższy i najniższy wynik procentowy. Podczas sesji w czwartek, najmocniej zyskują Zakłady Mięsne Henryk Kania SA (KAN)G, po godzinie  10:00 jest to ruch na ponad +8%. Od wzrostów (+5,0%) piątkową sesję rozpoczyna także Lubelski Węgiel Bogdanka SA (LWB) Najgorzej radzi sobie Getin Noble Bank SA (GNB), spółka traci blisko 1 punkt procentowy.


Zakłady Mięsne Henryk Kania SA (KAN) liderem czwartkowej sesji 

KAN rozpoczyna piątkową sesję od wyraźnych wzrostów. Spoglądając jednak technicznie na wykres spółki, niema powodów do euforii. Dzisiejszy wzrost jest tak na prawdę niewielką korektą ostatnich silnych spadków. Na spółce obowiązuje silny trend spadkowych i łapanie przysłowiowego spadającego noża może okazać się zgubne. Dopóki cena znajduje się poniżej poziomu 0,94 zł za jedną akcję, obowiązuje tendencja spadkowa.

Zakłady Mięsne Henryk Kania SA (KAN)

Orbex

Lubelski Węgiel Bogdanka SA (LWB) w górę ponad 5 punktów procentowych

Podobnie jak na powyższym wykresie, tak samo na LWB, dzisiejsze silne wzrosty stanowią jedynie korektę ostatniej fali wyprzedaży. Kluczowa powinna być tutaj strefa przy poziomie 32,50 zł, gdzie znajdują się poziomy minimalne z 2015 oraz 2016 roku. Uważam, że zejście w te okolice, powinno przyczynić się do reakcji strony kupującej, będzie to dobre miejsce, aby pomyśleć o ewentualnych zakupach, oczywiście jeżeli pojawi się reakcja popytu.

Lubelski Węgiel Bogdanka SA (LWB)

Zobacz także: Poranny przegląd rynków. Podwyższone cła zaczęły obowiązywać

Getin Noble Bank SA (GNB) traci blisko 1%

Akcje Getinu od dłuższego czasu znajdują się w silnym trendzie spadkowym. Cena ponownie znajduje się poniżej średniej kroczącej, co nie zapowiada wzrostów. Celem dla sprzedających jest cały czas atak na minima z końca 2018 roku – 0,20 zł za jedną akcję. O wzrostach można myśleć dopiero w momencie wyjścia ceny powyżej średniej SMA o okresie 50 ostatnich sesji, wtedy też byłaby szansa na atak poziomu 0,95 zł, czyli szczytów z lutego tego roku.

Getin Noble Bank SA (GNB)tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here