Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to codzienny cykl artykułów, w którym przyglądamy się największym spółkom zaraz po otwarciu notowań. Zwracamy uwagę na najwyższy i najniższy wynik procentowy. Podczas sesji w czwartek, najmocniej zyskuje URSUS (URS), jest to ruch na ponad +17%. Drugie miejsce zajmuje Benefit Systems SA (BFT) z wynikiem ponad 7% na plusie. Najgorzej radzi sobie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGN), które traci na początku sesji blisko 2 punkty procentowe.


URSUS (URS) liderem czwartkowej sesji

W poprzednich analizach Ursusa, wspominałem o kluczowym wsparciu w rejonach 1,80 zł za jedną akcję. Rynek zgodnie z oczekiwaniami broni poziomu. Według mnie istnieje spora szansa na ruch w kierunku 3 zł. Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany w momencie zejścia poniżej ostatnich lokalnych dołków, wtedy też mogą nas czekać spadki nawet w rejony poziomu 1 zł.

Benefit Systems SA (BFT) rośnie ponad 7%

Drugie miejsce pod względem wzrostu zajmuje dziś spółka Benefit Systems SA (BFT). Tutaj możemy obserwować wybicie z formacji oRGR, pochodzącej z klasycznej analizy technicznej. Wybicie linii szyi struktury głowy z ramionami, otwiera drogę do większych wzrostów. Pierwszym celem dla longów powinny być nawet okolice 1155 zł, gdzie wypada najbliższa istotna strefa oporowa. Wsparciem pozostaje wybita strefa przy 993 zł za jedną akcję.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGN)

PGNiG rozpoczyna sesję od wyraźnych spadków. Zaraz po otwarciu spółka traci niemal 2%. Sytuacja w średnim terminie nie jest ciekawa. Rynek po wybiciu poziomu 7 zł miał szansę na wzrosty, jednak jej nie wykorzystał. W tej chwili kurs akcji PGN może poruszać się pomiędzy 6, a 7 zł. W bliższym terminie opór może stanowić górne organicznie układu 1:1. Dopiero jego wybicie może doprowadzić do większych wzrostów. Na razie od początku lutego utrzymuje się tendencja spadkowa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here