Naga Markets

Przegląd dnia Comparic.pl: Rekordowa inflacja, urodziny Buffetta i analiza notowań GBP/USDZapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. W środę inwestorzy otrzymali najnowsze dane o inflacji CPI w Polsce, która okazała się być rekordowa. Warren Buffett, jeden z najbardziej znanych inwestorów na świecie, obchodzi 92 urodziny, dlatego z tej okazji przypominamy jego najważniejsze rady dla inwestorów. Natomiast na rynkach walutowych kurs GBP/USD w środę przed południem osuwa się do 1,1643 dol.

CD Projekt nadal w dół. Niemal 60% spadki od początku roku

Notowania lidera branży gamingu w Polsce nadal wyglądają bardzo słabo. W praktyce, mamy do czynienia jedynie z chwilowymi korektami. Od dłuższego czasu kurs trwale oscyluje poniżej 100 zł. Niedawno pękło także wakacyjne wsparcie przy 86 zł. Wciąż nie widać szans na zatrzymanie spadkowej tendencji.W minionym tygodniu w rejestrze krótkiej sprzedaży prowadzonym przez KNF, ujawnił się kolejny podmiot grający na spadki notowań lidera polskiego gamingu CD Projekt. Verition Multi-Strategy Master Fund to obecnie piąty fundusz oficjalnie grający na spadki cen akcji największego polskiego producenta gier wideo. Czytaj dalej

Notowania CD Projekt 31.08.2022
Notowania CD Projekt 31.08.2022

Warren Buffett świętuje 92. urodziny! Przypominamy jego ponadczasowe rady

Warren Buffett – “Wyrocznia z Omaha” – skończył we wtorek 92 lata. Legenda inwestowania i prezes Berkshire Hathaway jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych inwestorów wszech czasów. Dekady udanych decyzji tradingowych uczyniły go jednym z najbogatszych ludzi na świecie z wartością majątku netto na poziomie 99,3 miliarda dolarów, według Forbes.

W związku z urodzinami Buffetta chcieliśmy przybliżyć jego życiorys oraz podzielić się jego kilkoma ulubionymi powiedzeniami oraz wskazówkami inwestycyjnymi, którymi dzielił się z rynkiem i inwestorami na przestrzeni lat.

  1. Inwestuj w firmy, w które wierzysz.

“O wiele lepiej kupić wspaniałą firmę za uczciwą cenę, niż uczciwą firmę za wspaniałą cenę.”
– List do akcjonariuszy, 1989

  1. Cena i wartość nie zawsze są równe: Nie płać za dużo.

“Cena jest tym, co płacisz. Wartość jest tym, co dostajesz.”
– List do akcjonariuszy, 2008 r.

  1. Reputacja jest wszystkim.

“Potrzeba 20 lat, by zbudować reputację i 5 minut, by ją zrujnować. Jeśli się nad tym zastanowisz, będziesz postępował zupełnie inaczej.”
– CNBC, 2017

XTB

Czytaj dalej

Peter Schiff doprowadza syna do szału, twierdząc, że Bitcoin nie ma wewnętrznej wartości

Syn Petera Schiffa – Spencer Schiff jest sfrustrowany nienawiścią swojego ojca do Bitcoina. Prezes Euro Pacific Capital znany jest wśród społeczności wirtualnych walut, jako jeden z największych przeciwników BTC, który próbuje wytknąć niedoskonałości czołowej kryptowalucie przy każdej nadarzającej się okazji, budując przy tym zasięgi na Twitterze.

Choć jego potomek ma zupełnie inne poglądy na temat Bitcoina, dostrzega również hipokryzję ze strony niektórych krytyków. Czytaj dalej

Inflacja znów przyspieszyła! Ceny rosną najszybciej od 25 lat

W środę, 31 sierpnia 2022 roku Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował najnowsze rezultaty inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że według wstępnych danych, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w sierpniu br. w stosunku do poprzedniego miesiąca, tj. do lipca br. o 0,8 proc., a w stosunku do sierpnia 2021 r. aż o 16,1 proc., co jest najwyższym odczytem od stycznia 1997 roku.

Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych aż o 16,1 proc. oznacza dalszy wzrost inflacji z 15,6 proc. raportowanych w lipcu br. Ostatni raz inflację na wyższym poziomie w skali roku widzieliśmy w styczniu 1997 roku, tj. ponad 25 lat temu. Ceny rosły wówczas o 16,6 proc. Warto zwrócić także uwagę, że wzrost cen dóbr i usług konsumpcyjnych o 16,1 proc. wyraźnie przebija cel inflacyjny oraz górną granicę odchyleń od celu określonego przez Radę polityki Pieniężnej (RPP). Czytaj dalej 

Ethereum może spaść do 1000 USD, uważa Bloomberg

Po spadku o 300 dolarów, tj. ponad 17 proc. pod koniec minionego tygodnia, kurs ETH odbił wraz z początkiem nowego tygodnia o 185 dolarów, tj. 13 proc. Zwyżka ta zatrzymała się jednak w okolicy wcześniej pokonanego poziomu wsparcia (teraz oporu) w wysokości 1575 dolarów, gdzie w trakcie wtorkowej sesji ponownie pojawiła się presja podażowa. Bloomberg uważa, że drugą największą kryptowalutę pod względem rynkowej kapitalizacji czeka kolejny impuls spadkowy, wskutek którego jej kurs może osunąć się nawet do 1000 USD.

Źródło: Bloomberg
Źródło: Bloomberg

Bloomberg wskazuje, iż z analizy technicznej Ethereum wynika, że kurs kryptowaluty może spaść przed przejściem z mechanizmu konsensusu proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) o ponad 30 proc. do 1000 dolarów. Czytaj Dalej

Kurs funta (GBP/USD): krótka pozycja (short) trzymana przez Nomura

Kurs funta do dolara (GBP/USD) w środę przed południem osuwa się do 1,1643 dol., a analitycy Nomura Securities wciąż trzymają się swojego “shorta” z celem 1,15 dol., którego rozpoczęli jeszcze na poziomie 1,34 dol.

Funt brytyjski w ostatnich miesiącach zdominowany jest przez dolara, który korzysta z ucieczki kapitału w kierunku “bezpiecznej przystani”. Co istotne, wysoka inflacja w USA w pośredni sposób wydaje się wpływć na umocnienie USD z uwagi na oczekiwania jastrzębiej polityki Rezerwy Federalnej.

Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com
Kurs GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Nie można tego powiedzieć o Bank of England, który choć podwyżki stóp procentowych rozpoczął wcześniej, to z budowaniem oczekiwań inflacyjnych radzi sobie gorzej. Czytaj dalej

Redakcja poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt akcje kupno | cena akcji 11 bit studios | develia giełda | kurs dolara prognozy 2021 | 11 bit studios giełda | fp markets | notowania kęty |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here