Naga Markets

Przegląd dnia Comparic.pl: Jakie są najlepsze aktywa na trudne czasy? Elon Musk wspiera Dogecoina Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. Według Kiyosakiego, szorstkie lądowanie globalnej gospodarki wynika z takich czynników, jak rosnąca ilość bankructw, bezrobocie i wskaźniki bezdomności, napisał w tweecie 28 stycznia. Sugeruje inwestować w złoto, srebro i Bitcoina (BTC) jako cenne aktywa, które mogą przetrwać burzę gospodarczą. Natomiast Elon Musk potwierdził swoje zobowiązanie do zjedzenia Happy Meal w telewizji McDonald’s, jeśli sieć zaakceptuje płatność Dogecoinem.

FED rozczaruje inwestorów, a S&P 500 powróci do spadków, twierdzi analityk Standard Chartered

W ostatnich miesiącach inwestorzy mają do czynienia ze znaczną poprawą sentymentu, co przełożyło się na wyższe wyceny akcji. Przykładowo indeks S&P 500 zyskał już blisko 20%, a Nasdaq 15%. Jednak jest jeszcze za wcześnie na ogłoszenie nowej hossy, ponieważ napływające dane gospodarcze oraz najbliższe decyzje FED, mogą jeszcze namieszać.Od akcji po rynki kredytów korporacyjnych, inwestorzy oddają się myśleniu życzeniowemu, podbijając ceny ryzykownych aktywów w oparciu o zakłady, że banki centralne spowodują miękkie lądowanie gospodarki. Takiego zdania jest Eric Robertsen, globalny szef działu badań i główny strateg Standard Chartered Plc, który sugeruje, że tegoroczny rajd powinien się zatrzymać.

Źródło: Fed Watch Tool
Źródło: Fed Watch Tool

Choć Standard Chartered należy do zdecydowanej większości prognostyków, którzy przewidują spowolnienie tempa podwyżek stóp przez Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) w tym tygodniu, Robertsen jest zaniepokojony zachowaniem inwestorów pozycjonujących się pod szybki pivot Fed. Niektórzy spodziewają się nawet prawie 150 punktów bazowych cięć od czerwca tego roku. Takie oczekiwania mogą bardzo szybko zostać brutalnie zweryfikowane przez rzeczywistość. Czytaj więcej 

Jesteśmy w globalnej recesji, informuje Kiyosaki. “Inwestuj w te 3 aktywa, jeśli chcesz przetrwać”

Robert Kiyosaki, autor najlepiej sprzedającej się książki finansowej „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec”, ostrzegł przed trudnym rokiem, stwierdzając, że globalna recesja ma już miejsce po miesiącach ostrzegania przed pogorszeniem kondycji globalnej gospodarki. Niezmiennie sugeruje inwestować w złoto (m.in. złote monety bulionowe), srebro i Bitcoina (BTC) jako cenne aktywa, które mogą przetrwać burzę gospodarczą.

Według Kiyosakiego, szorstkie lądowanie globalnej gospodarki wynika z takich czynników, jak rosnąca ilość bankructw, bezrobocie i wskaźniki bezdomności, napisał w tweecie 28 stycznia. Jednak ekspert widzi również pozytywy, stwierdzając, że okazje są wszędzie w postaci różnych aktywów. Sugeruje inwestować w złoto, srebro i Bitcoina (BTC) jako cenne aktywa, które mogą przetrwać burzę gospodarczą.

– Niestety jesteśmy w globalnej recesji. Wytrzymaj. To trudne lądowanie dla świata. Złe wieści, bankructwa, bezrobocie, bezdomność szybują w górę. Dobra wiadomość to, że okazje są wszędzie, złoto, srebro, Bitcoin są bezcenne – napisał na Twitterze. Czytaj więcej 

Bitcoin jednym z najlepszych aktywów w 2023 r. Przeznacz 1% kapitału na zakup BTC

Goldman Sachs wymienia Bitcoina (BTC) jako jeden z najlepiej prosperujących aktywów w 2023 roku. Według raportu banku, król kryptowalut osiągnął lepsze wyniki niż S&P 500, złoto, nieruchomości i Nasdaq 100. Dlaczego Bitcoin jest jednym z głównych aktywów dla miliardera Bill Miller w 2023 r.? Jego teza dotycząca BTC koncentruje się na tym, że jest to legalny magazyn wartości, podobny do „cyfrowego złota” i właśnie tak wielu inwestorów postrzega go w jego 14-letniej historii.

Goldman Sachs wskazał również, że pierwsza kryptowaluta osiągnęła lepsze wyniki niż indeks MSCI Emerging Markets, MSCI Developed Markets i 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe. Całkowity zwrot z Bitcoina wyniósł 27%, przy współczynniku ryzyka 3,1.

Dla porównania, inne aktywa pozostają daleko w tyle pod tym względem. Na przykład MSCI jest na drugim miejscu z całkowitym zwrotem wynoszącym zaledwie 8%. Bitcoin wzrósł o ponad 40% od początku roku i przekroczył poziom 23 000 USD. Żadne inne tradycyjne aktywo nie wykazało tak szybkiego wzrostu w pierwszym miesiącu 2023 r. Goldman Sachs był w przeszłości silnym przeciwnikiem aktywów cyfrowych. Czytaj więcej 

Bitcoin (BTC) utworzył “niezwykle rzadką” formację techniczną, twierdzi Peter Brandt

Peter Brandt, weteran tradingu towarowego, przedstawił ostatnio na swoim Twitterze najnowszą analizę techniczną Bitcoina. Jego zdaniem, dołek w cenie BTC uformował „dwuścienny wzór fulcrum”, który uważa za niezwykle rzadkie zjawisko. Stwierdził również, że jego obecny cel dla czołowej kryptowaluty to 25 tys. dol.

Jak twierdzi analityk, „dwuścienny wzór fulcrum” jest niezwykle rzadkim, technicznym wzorem wykresu. Prawdopodobnie został on wprowadzony przez niego. W związku z tym nie jest on szeroko rozpoznawanym wzorem na tradycyjnym rynku finansowym i jednocześnie nie jest zawarty w standardowym zestawie wzorów wykresów używanych przez analityków technicznych.

Najnowsza analiza Brandta dotycząca rynku Bitcoin wywołała znaczne zainteresowanie wśród traderów i inwestorów kryptowalutowych. Biorąc pod uwagę jego bogate doświadczenie na rynku finansowym i poprzednie trafne analizy Bitcoina, jego najnowszy tweet będzie prawdopodobnie uważnie śledzony przez osoby z branży. Czytaj więcej 

Rafał Zaorski zarobił przez weekend 84 tys. zł na spadkach WIG20. „Polska stronk XD”

Nowy tydzień jeszcze się dobrze nie rozpoczął, a Rafał Zaorski krótko po otwarciu Giełdy Papierów Wartościowych zamknął swoje kontrakty terminowe na spadek WIG20 inkasując zysk 84 tys. zł. Jednocześnie spekulant poinformował, że ponowił pozycje długą (typu long) na gazie ziemnym po cenie 2,67 rozgrywając setup „do końca dnia pod zamknięcie luki”.

Indeks giełdowe na globalnych rynkach finansowych silnie wzrosły w styczniu 2023 r. W szczytowym momencie WIG20 zyskiwał ponad 6% docierając do poziomu 1955 punktów, najwyższego od końca kwietnia 2022 roku. Najpopularniejszy w Polsce spekulant giełdowy postanowił wyjść temu impetowi naprzeciw i trzymał swoje „shorty” na WIG20 od minionego czwartku w wielkości 199 kontraktów, a dokładny zysk po zamknięciu w poniedziałek rano wyniósł 83 618 zł.

Dokładając do pozycji krótkich w piątek, Zaorski ostrzegał swoich 181 tys. obserwujących na Twitterze: „uwaga na “czorne ruskie łabędzie” bo są czarne i wredne”. Ów czarny łabędź to termin odnoszący się do nieoczekiwanego zdarzenia, którego (prawie) nikt nie jest w stanie przewidzieć. Tego rodzaju wydarzenia mają często ogromny negatywny wpływ na rynki finansowe. Czytaj więcej 

Elon Musk zje Happy Meal w telewizji, jeśli McDonald’s zaakceptuje płatności Dogecoinem

CEO Tesli i Twittera Elon Musk potwierdził swoje zobowiązanie do zjedzenia Happy Meal w telewizji McDonald’s, jeśli sieć fast foodów zaakceptuje płatność kryptowalutą-memem – Dogecoinem (DOGE). Musk pierwotnie złożył ofertę rok temu, ale McDonald’s odpowiedział wtedy inną propozycją.

Minął już ponad rok, odkąd miliarder zatweetował swoją ofertę 25 stycznia 2022 roku. Jednak McDonald’s nie zaakceptował wówczas jego oferty. W odpowiedzi na jego wiadomość, korporacja odpisała mu, że zaakceptuje Dogecoina tylko jeśli Tesla przyjmie Grimacecoina. Grimace to puszysta, fioletowa postać, która jest utożsamiana z Ronaldem McDonaldem w reklamach McDonaldland.

Temat pojawił się ponownie w tym tygodniu, gdy użytkownik Twittera Dogedesigner zapytał w miniony czwartek Muska, czy jego oferta jest nadal otwarta. Miliarder odpowiedział mu emotką „100” wskazując, że jego oferta jest nadal aktualna. Czytaj więcej

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułHossa i bessa na giełdzie, a psychologia inwestowania
Następny artykułZłotemu nie przeszkadza słabszy forint
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem