Naga Markets

Przegląd dnia Comparic.pl: Inwestorzy wierzą w kontynuację hossy. Nowa prognoza dla kursu EUR/USDZapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. Analitycy Barclays przewidują ruch na EUR/USD do ponad 1,10 dol. w kolejnych kwartałach. BlackRock, jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie, wieści nadejście “nowego porządku”. Nie, to nie clickbait. Według analizy przeprowadzonej przez platformę Coincodex, obecnie aż 15 z 28 obserwowanych wskaźników technicznych wskazuje na niedźwiedzią perspektywę dla rynku kryptowalut.

Na wiosnę Wall Street znów ujrzy hossę. Inwestorzy nie chcą pozbywać się akcji

Z badania przeprowadzonego przez Finimize wynika, że w zbliżającym się 2023 r. zaledwie 1% inwestorów indywidualnych planuje sprzedać posiadane akcje. Zdecydowana większość, bo aż 80% spośród ponad 2000 ankietowanych uważa, że wraz z zakończeniem podwyżek stóp proc. przez FED w maju 2023 r. na rynek znów wróci hossa, której nikt nie chce przegapić. Badani stawiają na największe wzrosty spółek Big Tech, a także sektora kryptowalut.

FED podniósł już stopę procentową o 5,9 puntu procentowego (przed nami jeszcze około 1 punkt wzrostu), ale nie specjalnie widać to w gospodarce. Co innego, jeśli chodzi o szeroki rynek akcji, który 2022 r. spisał już dawno na straty.

Notowania S&P500 Źródło: TradingView
Notowania S&P500 Źródło: TradingView

W finansach znane jest powiedzenie “kupuj tanio, sprzedawaj drogo” i właśnie z takiego założenia wychodzą inwestorzy biorący udział w badaniu londyńskiej firmy Finimize, którzy w tym roku kupowali na kolejnych dołkach i nie chcą odejść z pustymi rękoma.

W omawianym badaniu wzięło udział ponad 2000 inwestorów detalicznych z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych, a ich odpowiedzi wskazują na byczy sentyment względem II połowy 2023 r. Czytaj więcej 

Bitcoin na skraju załamania! Cena BTC runie w ciągu 2. dni do 13 584 USD, ostrzega Coincodex

Według analizy przeprowadzonej przez platformę Coincodex, obecnie aż 15 z 28 obserwowanych wskaźników technicznych wskazuje na niedźwiedzią perspektywę dla rynku kryptowalut. Na tej podstawie analitycy prognozują, że ceny Bitcoina i Ethereum spadną w najbliższym czasie odpowiednio o 20 prosi. i niemal 26 proc.

Według projekcji ekspertów z Coincodex, cena Bitcoina runie do 10 grudnia 2022 r. do 13 584 dolarów z ponad 16 900 dolarów obecnie, co oznacza potencjalny spadek o około 20 proc. w ciągu zaledwie dwóch dni. Warto zwrócić uwagę, iż poziom 13 584 USD za BTC byłby najniższym pułapem cenowym dla tej kryptowaluty od początku listopada 2020 roku.

Źródło: coincodex.com
Źródło: coincodex.com

Ekspertów z Coincodex prognozują także, że spadek BTC pociągnie za sobą również Ethereum, którego cena runie do 10 grudnia 2022 r. do 924,04 dolarów z ponad 1240 dolarów obecnie, co oznacza potencjalny spadek o niemal 26 proc. w ciągu zaledwie dwóch dni. Czytaj więcej

Bossa

Fed popełnia poważny błąd! Powell próbuje być reinkarnacją Paula Volckera, ostrzega Cathie Wood z Ark Invest

Historia lubi się powtarzać. Wiedzą o tym doskonale ekonomiści i inwestorzy. Dlatego też szukając wskazówek co do przyszłości globalnej gospodarki i rynków finansowych, tak chętnie zerkają oni wstecz szukając analogii do czasów słusznie minionych. Założycielka funduszu Ark Invest Cathie Wood dostrzega jednak, że większość osób szuka wskazówek porównując obecną sytuację gospodarczą do niewłaściwego okresu historii.

– Jeśli cofniesz się do lat 1900-tnych, to okres ten był bardzo podobny do tego, w którym jesteśmy dzisiaj – wskazała Cathie Wood podczas Finimize Modern Investor Summit przypominając, że tamten okres zawierał wojnę (I wojna światowa), pandemię (hiszpańska grypa) i problemy z łańcuchem dostaw.

Wskazując na rozwój elektryczności, telefonu i samochodu, przyznała, iż był to również “najbardziej płodny okres innowacji w historii”.

Założycielka i dyrektor generalna Ark Invest przypomniała ponadto, że inflacja spadła z 24 proc. w czerwcu 1920 roku do -15 proc. w czerwcu 1921 roku. Choć nie oczekuje ona w najbliższym czasie deflacji na poziomie 15 proc, to jednak uważa, że inflacja w ujęciu rocznym będzie ujemna. Czytaj więcej 

Prognoza kursu euro: rajd ponad 1,10 dol. możliwy, zakłada bank Barclays

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w ostatnich dniach notowany jest w okolicach 1,05 dol., po tym gdy w listopadzie zyskał ponad 5%. Teraz, analitycy Barclays przewidują ruch ponad 1,10 dol. w kolejnych kwartałach.

Analitycy banku inwestycyjnego Barclays uważają, że dolar osiągnął już szczyt, a kurs euro do dolara (EUR/USD) może odbić w kolejnych kwartałach. Ostrzegają jednak, że stosunek ryzyka do zysku w najbliższym czasie wygląda dla EUR niekorzystnie.

Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Czynniki napędzające wyprzedaż dolara mają charakter fundamentalny, przy czym za większość ruchu odpowiadają ponowne otwarcie Chin i szczyt Fed. – skomentowali analitycy Barclays. Czytaj więcej 

Nadchodzi “Nowy Porządek”, wieści BlackRock. Wysoka inflacja będzie normą

BlackRock, jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie, wieści nadejście “nowego porządku”. Nie, to nie clickbait. Eksperci z BlackRock naprawdę użyli tego sformułowania mówiąc o zmianie otoczenia gospodarczego na świecie. Nie chodzi jednak o nowy reżim rodem z orwellowskiej dystopii, a o nowe warunki makroekonomiczne tworzące świat podwyższonej inflacji i powrót konkurujących bloków geopolitycznych.

Wkroczyliśmy w “nowy porządek świata”, obwieścili przedstawiciele BlackRock Investment Institute w swoim najnowszym raporcie o stanie światowej gospodarki i kondycji rynków finansowych. Według BlackRock, jesteśmy obecnie świadkami powstawania najbardziej napiętego środowiska globalnego od czasów II wojny światowej. W swojej ocenie idą nawet dalej: to całkowite zerwanie z epoką, która nastąpiła po zimnej wojnie.

– Widzimy, jak współpraca geopolityczna i globalizacja ewoluują w stronę rozdrobnionego świata z konkurującymi blokami. Odbywa się to kosztem efektywności ekonomicznej. – zaznaczyli analitycy Black Rock. Czytaj więcej 

Bitcoin może wzrosnąć o 5800% do 1 mln USD! Plan B “nie ma żadnych wątpliwości”

Bitcoin spadł na przestrzeni ostatniego roku o przeszło 53 500 dolarów. Tak znaczna wyprzedaż sprawiła, że choć jeszcze 10 listopada 2021 r. BTC kosztował 69 000 dolarów, to 21 listopada 2022 r. za najstarszą z walut wirtualnych zapłacić trzeba było już “zaledwie” niespełna 15 500 dolarów. Mimo, iż część ekspertów oczekuje dalszego spadku BTC w kierunku 13 584 dolarów, popularny analityk PlanB pozostaje byczo nastawiony do flagowego aktywa kryptowalutowego.

Twórca bitcoinowego modelu Stock-to-Flow (S2F) PlanB pozostaje byczo nastawiony do perspektyw BTC i prognozuje wzrost notowań czołowej kryptowaluty o ponad 5 800 proc. W rozmowie z analitykiem kryptowalutowym Scottem Melkerem, PlanB przyznał, iż w jego ocenie Bitcoin może wzrosnąć o ponad 5 800 proc., co wynika bezpośrednio z modelu stock-to-flow.

Model stock-to-flow prognozuje zmiany wartości aktywów poprzez porównanie ich obecnej ceny do tempa wydobywana. Podaż Bitcoina zmniejszy się z kolei o połowię wraz z kolejnym halvingiem zaplanowanym na 2024 r. Czytaj więcej

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułIndeksy odbijają po fatalnej passie
Następny artykułAnalitycy twierdzą, że Oracle i inne firmy produkujące oprogramowanie mogą wkrótce mieć problemy!
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem