Naga Markets

Przegląd dnia Comparic.pl: Bitcoin odbił od 18200 dol., a kurs EUR/USD spadnie do 0,95Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. Pod koniec poniedziałkowej sesji notowania Bitcoina powróciły powyżej 19000 dol, broniąc tym samym kluczowe wsparcie. W opinii ekonomistów z Nordea, gospodarka amerykańska powinna nadal radzić sobie lepiej niż strefa euro, pchając EUR/USD dalej w dół. Natomiast Robert Kiyosaki zachęca do kupowania złota, srebra i Bitcoina.

Dolar umiera, kupuj Bitcona, złoto i srebro, twierdzi Robert Kiyosaki

Popularny inwestor i autor bestsellerowych książek o tematyce finansowej, w tym “Rich Dad, Poor Dad”, Robert Kiyosaki, podzielił się w mediach społecznościowych swoją opinią sugerującą, że „dolar amerykański umiera” i że zamiast niego lepiej skupować obecnie Bitcoina, srebro oraz złoto.Kiyosaki wśród powodów uśmiercania przez rząd Stanów Zjednoczonych dolar amerykańskiego wymienia między innymi zbyt długi okres utrzymywania stóp procentowych na rekordowo niskich poziomach, co zachęcało do zwiększania zadłużenia kraju w celu kupna większej ilości obligacji.

Ostatecznie miało wywołać to wysoką inflację, której jesteśmy obecnie świadkami i zmusić do dynamicznego podnoszenia stóp procentowych (rynki spodziewają się trzeciej podwyżki o 0,75 p.p. w tym tygodniu). W efekcie, obsługa rozdmuchanego długu robi się zbyt droga i może wywołać poważne problemy gospodarcze. Czytaj więcej 

Bitcoin odbił od 18,2 tys. dol., Ethereum również zatrzymał spadki. BTC rysuje sygnał odwrócenia

Bitcoin (BTC) spadł w poniedziałek do najniższego poziomu od trzech miesięcy, testując 18,2 tys. dol. Miało to miejsce w związku z porzuceniem przez inwestorów ryzykownych aktywów w oczekiwaniu na podwyżki stóp procentowych w głównych gospodarkach, w tym USA oraz Anglii. Przed zakończeniem sesji kryptowalucie udało się jednak odrobić straty i przekuć je w skromny zysk, a we wtorek za jednego BTC płaci się ponad 19,3 tys. dol.

Bitcoin odrzucił dolne ograniczenie wakacyjnej konsolidacji i rozrysował pin bara
Bitcoin odrzucił dolne ograniczenie wakacyjnej konsolidacji i rozrysował pin bara

Największa na świecie kryptowaluta spadła o około 5%, aby uderzyć w intradayowe minimum 18 276 dolarów, najniższy poziom od 19 czerwca, według Coin Metrics. Bitcoin traci w tym miesiącu 3,77% i jest na dobrej drodze do drugiego z rzędu czerwonego miesięcznego zamknięcia po spadku o 15% w sierpniu. Od początku roku BTC osuwa się natomiast o ponad 60%. Czytaj więcej 

7 argumentów za wzrostem BTC wg. Roberta Kiyosakiego

Autor bestsellerowej książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki po raz kolejny wypowiedział się w niezwykle optymistyczny sposób nt. kryptowalut. Wymienił on aż siedem powodów, dla których jego zwolennicy powinni inwestować w Bitcoina i metale szlachetne. Jak czytamy w tweecie Kiyosakiego, pierwszym powodem, dlaczego warto obecnie inwestować w Bitcoina jest to, że Stany Zjednoczone “pożyczają za dużo pieniędzy”.

Według zegara długu narodowego, Stany Zjednoczone są obecnie zadłużone na prawie 31 bilionów dolarów. Tymczasem PKB USA wynosi zaledwie 24,8 biliona dolarów, pozostawiając stosunek długu do PKB na poziomie 137,76 proc.

XTB

Następnie Kiyosaki wymienia zamiar kraju, aby “utrzymać niskie stopy procentowe”, co z kolei wymaga od Fed skupowania obligacji skarbowych i rozszerzania bilansu. Choć od marca obserwujemy cykl podwyżek stóp proc. Fed, Kiyosaki zdaje się nie wierzyć, by utrzymały się one na wysokim poziomie zbyt długo. Czytaj więcej 

Brak solidarności energetycznej w UE silnie osłabi euro. EUR/USD spadnie do 0,95 – prognozuje Nordea

W opinii ekonomistów z Nordea, gospodarka amerykańska powinna nadal radzić sobie lepiej niż strefa euro, pchając EUR/USD dalej w dół. Na taki scenariusz wskazują także ostatnie dane o inflacji w USA, które negatywnie zaskoczyły. Spodziewany był mocniejszy spadek, jednak dane wskazują, że presja cenowa nie chce odpuścić, nawet pomimo faktu, że w badanym okresie mocno potaniała ropa naftowa.

Źródło: TradingView
Źródło: TradingView

Wysoka inflacja sugeruje podtrzymanie agresywnej polityki amerykańskiego banku centralnego. FED zapewne będzie nadal dokonywał zdecydowanych podwyżek stóp procentowych. Zdaniem autorów raportu, EBC nie ma szans w takim wyścigu z FED, w związku z czym kurs EUR/USD powinien nadal spadać, mimo że tempo spadków powinno spowolnić, gdyż sporo z jastrzębiej polityki FED jest już w cenach. Czytaj więcej 

BoJ przygotowuje się do interwencji. Ekonomiści nie wierzą jednak w jej skuteczność

Już w najbliższy czwartek odbędzie się kolejne posiedzenie Banku Japonii (BoJ). Biorąc pod uwagę obserwowaną w ostatnim czasie, drastyczną przecenę jena, coraz większe grono ekonomistów zastanawia się, czy słabość japońskiej waluty skłoni decydentów politycznych do odejścia od bardzo luźnej polityki monetarnej.

Źródło: TradingView
Źródło: TradingView

Kurs jena japońskiego spadł od początku roku o 25 proc. zbliżając się w ostatnim czasie w rejon 145 za dolara amerykańskiego, co jest najniższym poziomem od 24 lat, tj. sierpnia 1998 roku i jednym z najniższych od 32 lat, tj. od sierpnia 1990 r. Czytaj więcej 

Interwencja Bank of Japan wisi w powietrzu. Kurs jena (JPY) w potrzasku

Przeciąganie liny pomiędzy jastrzębim Fedem a możliwą interwencją słowną japońskich decydentów utrzymuje kurs USD/JPY blisko poziomu 144 we wtorek. Rentowność amerykańskich obligacji będzie nadal dyktować zachowaniu kursu USD/JPY, uważają analitycy HSBC. We wtorek, rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich wynosi 3,54% i jest najwyższa od 2011 roku.

– Retoryka japońskich decydentów może nadal mieć niewielki wpływ, chyba że Bank of Japan nieoczekiwanie zmieni swoje wytyczne lub stanowisko w sprawie polityki pieniężnej i kontroli krzywej dochodowości. – skomentowali analitycy HSBC, którzy na kolejne tygodnie zapowiadają utrzymanie się USD/JPY przy obecnych poziomach, ale nie wykluczają możliwości zwyżki do kolejnych szczytów.

– Spodziewamy się raczej powolnego wzrostu USD/JPY niż gwałtownego rajdu. Rynek prawdopodobnie będzie uważał, że słowa BoJ zamienią się w czyny, jeśli kurs zagrozi przełamaniem oporu na 147,66, czyli maksimum z września 1998 r. – dodali. – W najbliższych tygodniach kluczowe będzie to, czy rynek zacznie myśleć, że ta słowna interwencja ma jakiekolwiek realne podstawy. Czytaj więcej 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here