Naga Markets

Przegląd dnia Comparic.pl: Bitcoin kosztuje ponad 22000 dol., natomiast dolar jest przewartościowanyZapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl.  W poniedziałek obserwujemy odreagowanie na światowych rynkach finansowych, a Bitcoin testuje 22 tys. dol. Kurs euro do franka może zaliczyć 0,95 jeszcze w tym roku, wieszczy ING. Para AUD/USD zmierza w kierunku 0,69. Natomiast Bill Gross stawia na funta i ostrzega przed spadkiem kursu dolara.

Notowania złota pozostaną pod podażową presją – uważają ekonomiści TD Securities

Notowania złota w bardzo ograniczonym zakresie skorzystały na deprecjacji amerykańskiej waluty pod koniec ubiegłego tygodnia. Podczas, gdy na rynku walut widać było większe ożywienie, kurs złota cały czas oscylował tuż nad wsparciem w rejonie 1700 USD za uncję. Wydaje się, że agresywna, jastrzębia polityka FED, skutecznie odstrasza inwestorów od złotego kruszcu.„Złoto zdołało przyciągnąć nowych kupców w ostatni dzień tygodnia. Stratedzy TD Securities spodziewają się jednak, że żółty metal pozostanie pod presją spadkową” – piszą w najnowszym raporcie analitycy biura.

Notowania XAU/USD
Notowania XAU/USD

„Ponieważ ceny złota flirtują z przerwą w trwającym od kilkudziesięciu lat trendzie wzrostowym w pobliżu 1675 USD, eksperci przygotowują się do dalszych spadków cen metali szlachetnych” – dodają analitycy TD Securities. Czytaj więcej

Bitcoin uspokaja swój rajd przed aktualizacją sieci Ethereum i danymi z USA

Weekendowy rajd na wykresie Bitcoina (BTC) wystudza się na początku nowego tygodnia, gdy inwestorzy czekają na ważne dane o inflacji w USA i monitorują kluczową aktualizację blockchaina Ethereum (ETH). Oba wydarzenia mają potencjał do znacznego zwiększenia zmienności na rynkach kryptowalutowych.

Największy token rósł w poniedziałek przez chwilę o ponad 3%, krótko testując poziom 22 tys. dol., w momencie pisania tego artykułu osuwa się jednak bliżej poziomów otwarcia sesji. Nie zmienia to jednak faktu, że BTC/USD udało się pokonać 50-dniową średnią ruchomą i zamknąć się na dnią pierwszy raz od niemal miesiąca.

Bitcoin uspokaja swój rajd przed aktualizacją sieci Ethereum i danymi z USA
Bitcoin pozostaje w zakresie wakacyjnej konsolidacji, jednak zaprezentował większą bycza zmienność pierwszy raz od końca lipca.

Bitcoin ma za sobą niezwykle dynamiczny rajd, który rozpoczął się już 7 września po teście lokalnych dołków 18,5 tys. dol. Od tego momentu kryptowaluta rosła pięć dni z rzędu, a najwyraźniej umacniała się w piątek, kiedy w trakcie jednej sesji dodawała do swojej wartości ponad 10%. Czytaj więcej

Ford przygotowuje się do zanurzenia w metaverse i NFT

Ford Motor Company zrobił duży krok w stronę metaverse. Firma ta złożyła aż 19 zgłoszeń o znak towarowy. Dotyczą one wirtualnych samochodów, furgonetek, ciężarówek, odzieży i sklepu internetowego dla tokenów niewymienialnych. Producent ten planuje w przyszłości stworzyć grafiki, tekst, dźwięk i wideo przedstawiające jego samochody, zapisując to wszystko w formie NFT.

XTB

Zaledwie miesiąc po tym, gdy Ford Motor Company ogłosił duże cięcia kadrowe, firma ta poczyniła stanowcze kroki w stronę metaverse. Z informacji podanej przez licencjonowanego prawnika ds. znaków towarowych w Urzędzie Patentów i Handlu Stanów Zjednoczonych (USPTO) – Mike’a Kondoudisa wynika, że firma złożyła aż 19 zgłoszeń dot. wirtualnych dóbr zapisanych w formie NFT. Czytaj więcej

Kurs AUD/USD zyskuje tylko przez chwilę? Bank Australii rozważa spadek Aussie do 62 centów

Waluty Antypodów znajdują się pod długoterminową presją podaży, a popularny Aussie mimo jastrzębiego komunikatu ze strony RBA zmierza w kierunku wieloletniego minimum z kwietnia 2020 r. Tylko od maja dolar australijski stracił względem zielonego blisko 3%, a wyhamowujący wzrost gospodarczy w Chinach i rekordowo silny greenback, mogą sugerować dalsze spadki. Co zatem czeka notowania AUD/USD w kolejnych tygodniach? Czy wycofujący się dolar stworzy dość miejsca na odreagowanie?

Choć o poranku 12 września 2022 r. waluty antypodów znajdują się w czołówce zestawienia G-10, tak odbicie notowań AUD/USD może być wyjątkowo niestabilne.

Notowania AUD/USD na dzień 12.09.2022 r.
Notowania AUD/USD na dzień 12.09.2022 r.

Inwestorzy upatrują pogłębienia korekty na USD w niższych prognozach dotyczących inflacji w USA. Rynek zdaje się grać na spadek odczytu amerykańskiego wskaźnika CPI, który ukaże się we wtorek o godzinie 14:30. Traderzy liczą na odczyt na poziomie 8,1%, czyli widoczny spadek względem poprzedniego odczytu 8,5%. Czytaj więcej

Czy euro odzyska poziom parytetu do franka? Analiza EUR/CHF

Euro straciło argumenty wobec silnego franka, który trzyma EUR/CHF w ryzach poniżej poziomu parytetu. Według analityków Societe Generale, sprawa ulegnie zmianie w II kw. 2023 roku.

Kurs euro do franka szwajcarskiego pozostaje pod poziomem 1,00 mniej więcej od momentu, gdy Szwajcarski Bank Narodowy Szwajcarii (SNB) zaskoczył podwyżką stóp o 50 pb w czerwcu. Tym samym, szwajcarscy bankierzy o miesiąc uprzedzili swoich odpowiedników ze strefy euro.

TradingView Chart
TradingView Chart

Następne posiedzenie SNB odbędzie się 22 września. Już wiemy, że EBC podniósł we wrześniu stopy procentowe o 75 pb.

– Prezes SNB Jordan brzmiał ostatnio dość jastrzębio sugerując, że inflacja jest napędzana przez znacznie szersze czynniki niż Ukraina, takie jak np. transformacja energetyczna, deglobalizacja, demografia. – stwierdzili analitycy ING. Czytaj więcej

Dolar jest przewartościowany, ostrzega Bill Gross.

Inwestor-miliarder Bill Gross zakłada, że ​​funt brytyjski wzrośnie w stosunku do dolara amerykańskiego, ponieważ spodziewa się, iż ziejący ogniem deficyt handlowy w USA i przedwczesny koniec podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną zaciążą na rekordowo mocnej amerykańskiej walucie. Kurs GBP/USD silnie wzrasta na początku tygodnia o 0,70% dobijając do poziomu 1,17.

Wg Grossa Stany Zjednoczone co miesiąc importują około 70 miliardów dolarów więcej towarów i usług niż eksportują. Dolary wypływają z kraju, a popyt zagraniczny na amerykańską walutę jest słaby, co oznacza, że ​​jest mało prawdopodobne, aby wzrosła jej wartość.

Co więcej, wydaje się, że Fed – który agresywnie podnosi stopy procentowe w celu ograniczenia inflacji – pogrąży Stany Zjednoczone w recesji. Zmusiłoby to amerykański bank centralny do zaniechania dalszych podwyżek, mimo że rynek wycenia we wrześniu trzecią, olbrzymią podwyżkę o 75 punktów bazowych. Czytaj więcej

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji orlen | celon gpw | jen kurs | notowania cleon pharma | lotos akcje | ropa brent | kurs liry tureckiej nbp |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTerra wstanie z grobu? Cena LUNA eksplodowała we wrześniu aż o 300%
Następny artykułWspółtwórca DOGE przerywa milczenie i znów atakuje Elona Muska
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here