Naga Markets

Przegląd dnia Comparic.pl: Binance zwiększa swoją lokalną obecność w Polsce i rekrutuje nowych pracowników Zapraszamy na przegląd najciekawszych artykułów opublikowanych w serwisie Comparic.pl. Plany Binance dotyczące działalności w Polsce w 2023 roku opierają się na lokalnym rozwoju Binance Poland sp. z o.o. oraz ścisłym przestrzeganiu polskich standardów regulacyjnych. Binance obecnie szuka do oddziału w Krakowie pracowników do działu wsparcia klienta w trybie zdalnym oraz menadżera ds. marketingu, również w trybie zdalnym.

Coinbase zawiesza działalność w Japonii. Giełda kryptowalut mówi o zbyt zmiennym rynku

Giełda kryptowalut Coinbase przekazała w środę, że podjęto decyzję o wstrzymaniu jej działalności w Japonii powołując się na niestabilne warunki rynkowe. Wezwano wszystkich klientów japońskiego oddziału firmy, by do dnia 16 lutego wycofali swoje aktywa przechowywane na platformie.

W dniu 18 stycznia giełda kryptowalut Coinbase poinformowała na swoim blogu o wycofaniu się z rynku japońskiego. Firma powołuje się przy tym na zbyt dużą zmienność w sektorze kryptowalut. Wezwano wszystkich klientów z Japonii, by wycofali swoje środki przechowywane na platformie.

Ze względu na warunki rynkowe nasza firma podjęła trudną decyzję o wstrzymaniu działalności w Japonii i przeprowadzeniu pełnego przeglądu naszej działalności w tym kraju. Chcemy zapewnić, że oddzieliliśmy jeny japońskie i aktywa kryptograficzne naszych klientów w depozycie zgodnie z przepisami i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, aby wszyscy nasi klienci mogli wycofać swoje aktywa w jak najszybszym terminie. Funkcjonalność depozytów Fiata zostanie usunięta 20 stycznia 2023 JST – przekazało Coinbase. Czytaj więcej 

Giełda Binance autoryzowana w Polsce. Migracja rachunków do Binance Poland sp. z o.o.

Giełda kryptowalutowa Binance ogłosiła w środę, że „zwiększa swoją lokalną obecność w Polsce” za sprawą dopisania do rejestru działalności w zakresie walut wirtualnych, który jest prowadzony przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). Dla Binance jest to siódma oficjalna autoryzacja w krajach europejskich w ostatnim czasie.

Plany Binance dotyczące działalności w Polsce w 2023 roku opierają się na lokalnym rozwoju Binance Poland sp. z o.o. oraz ścisłym przestrzeganiu polskich standardów regulacyjnych. W ramach tego procesu polscy użytkownicy zostali poproszeni o podpisanie nowych umów z Binance Poland sp. z o.o., aby nadal korzystać z usług Binance.

– Przemysł kryptowalutowy potrzebuje skutecznych i odpowiednich regulacji, aby pomóc w przyjęciu aktywów cyfrowych w głównym nurcie. Jesteśmy głęboko przekonani, że stabilne środowisko regulacyjne może wspierać innowacje i jest niezbędne do ustanowienia zaufania w branży i długoterminowego wzrostu – komentował Kyrylo Khomiakov, szef Binance na Ukrainie i w Europie Wschodniej. Czytaj więcej 

EBC zakończy podwyżki stóp przed Fed? Euro odczuwa ból po gołębim raporcie

Eksperci z Morgan Stanley wyrazili jastrzębie nastawienie do przyszłej polityki Rezerwy Federalnej (Fed). Ekonomiści stwierdzili również, że spodziewają się spadku inflacji do około 3% do końca 2023 r. i do około 2% do końca 2024 r. Z kolei w ocenie stratega z Commerzbanku, rynek na razie zrezygnował z kursu EUR/USD powyżej 1,0850.

Ekonomiści banku inwestycyjnego stwierdzili również, że nie widzą, aby Fed rozważał obniżenie stóp, dopóki Stany Zjednoczone nie osiągną przedziału inflacji 3%. Wcześniej dyrektor generalny Morgan Stanley, James Gorman, wspomniał, że następnym ruchem Fed będzie prawdopodobnie podwyżka stóp procentowych o 0,25 punktu procentowego, po której nastąpi pauza.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Nie jestem pewien, czy Fed obniży stopy procentowe w tym roku. Jestem nieco bardziej pewny co do średnioterminowych perspektyw dla rynków – powiedział dyrektor generalny Morgan Stanley. Czytaj więcej 

Inwestorzy detaliczni lekceważą bessę! Ubiegłoroczne spadki postrzegają jako okazje

Jak wynika z najnowszego badania “Retail Investor Beat”, przeprowadzonego przez serwis społecznościowy eToro, większość inwestorów detalicznych nie przejmuje się spadkiem koniunktury, który od ponad roku panuje na rynkach finansowych. Aż dwie trzecie (67 proc.) inwestorów, zapytanych o wpływ rynku niedźwiedzia na ich nastawienie, wskazało, iż jest nastawionych pozytywnie lub ambiwalentnie, natomiast pozostali (33 proc.) twierdzą, że ich apetyt inwestycyjny został w pewnym stopniu osłabiony.

Rok 2022 był pierwszym poważnym rokiem niedźwiedzia na rynkach finansowych dla wielu mniej doświadczonych inwestorów detalicznych. Dane pokazują jednak, że to starsi inwestorzy, którym bliżej do emerytury najbardziej odczuwają jego skutki.

Inwestorzy detaliczni lekceważą bessę! Ubiegłoroczne spadki postrzegają jako okazje

Trzy na cztery osoby (76%) w wieku 18-34 lat odczuwają pozytywne lub obojętne nastawienie do pogorszenia koniunktury, podczas gdy wśród osób powyżej 55 roku życia odsetek ten spada do 60%. Ogólnie rzecz biorąc, im młodszy inwestor, tym bardziej optymistycznie podchodzi do rynku niedźwiedzia w 2022 roku – co podważa pogląd, że młodsi inwestorzy kierują się bardziej krótkoterminową perspektywą. Czytaj więcej 

Bitcoin wzrósł o 22% w tydzień! Co czeka kryptowaluty w 2023 roku?

Bitcoin zyskał 38% od czasu, gdy 21 listopada spadł poniżej 16 000 USD i około 29% od początku 2023 r. Największa na świecie kryptowaluta odnotowała wzrost ceny o ponad 22% w ciągu ostatnich siedmiu dni przy spowolnieniu inflacji w USA i optymizmie co do mniejszych podwyżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej. Wielu ekspertów zastanawia się czy ostatni rajd jest jedynie chwilowym odreagowaniem czy jednak początkiem kolejnej hossy. Kurs BTC/USD nieznacznie wzrasta w środę w okolice 21 200 USD.

Cena największej na świecie kryptowaluty pod względem wartości rynkowej na chwilę wzrosła we wtorek powyżej 21 500 USD – najwyższego poziomu od połowy września. Pod koniec zeszłego roku zaufanie inwestorów do rynku aktywów cyfrowych zostało mocno zachwiane gdy oferta wykupu FTX została odrzucona przez Binance.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Kiedy FTX, wówczas trzecia co do wielkości platforma wymiany kryptowalut na świecie, ogłosiła bankructwo, cena Bitcoina gwałtownie spadła poniżej 16 000 USD 21 listopada. Całkowita wartość rynku kryptowalut spadła wtedy do 780 miliardów USD. Czytaj więcej 

Zdaniem Paula Krugmana, Tesla nigdy nie będzie “maszyną do robienia zysku” jak choćby Apple!

Jest mało prawdopodobne, aby Tesla kiedykolwiek stała się firmą zarabiającą krocie jak rywale z sektora Big Tech, w tym na przykład: Apple i Microsoft, ostrzegł ekonomista Paul Krugman – zdobywca nagrody Nobla. Jest mało prawdopodobne, aby pojazdy Tesli kiedykolwiek skorzystały z tzw. efektu sieci, który pomógł np. produktom takim jak iPhone firmy Apple i komputery PC firmy Microsoft w zdobyciu dominującego udziału w rynku. Efekt sieciowy odnosi się do sytuacji, gdy ludzie kupują produkt, ponieważ czują, że inni odnoszą wyłączne korzyści z jego używania.

Rosnące stopy procentowe ciążyły na wszystkich akcjach technologicznych, ale niektórzy akcjonariusze Tesli twierdzą, że ostatnie wybryki CEO Elona Muska na Twitterze, których ilość szybko narastała – również napędzały wyprzedaż na walorach.

Musk zakończył chaotyczne przejęcie Twittera za 44 miliardy dolarów, po czym zwolnił ponad połowę pracowników i wezwał swoich zwolenników do głosowania na Republikanów w zeszłym roku. Wielokrotnie wyrażał też poparcie dla prawicowych teorii spiskowych, w tym wzywał do aresztowania czołowego doradcy medycznego prezydenta Joe Bidena, Anthony’ego Fauciego. Czytaj więcej 

Cena złota wciąż ponad 1900 dol., perspektywa odbicia w Chinach wspiera kruszec

Cena złota kontynuuje skromną zniżkę z poprzednich dwóch sesji. Obawy o recesję i zbliżająca się decyzja Rezerwy Federalnej wydają się być głównymi katalizatorami dla cen złota w najbliższej przyszłości.

Cena złota na rynku spot w środę rano przez moment runęła poniżej 1900 dol. za uncję, ale odbicie zapewniło powrót do okolic 1908 dol. za uncję. Jeszcze w poniedziałek notowania metalu tymczasowo podskoczyły do 8-miesięcznego maksimum na 1928 dol. za uncje.

Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Indeks dolara w środę rano utrzymuje się w okolicach 7-miesięcznych minimów przy 102,42 pkt., a od 20-letniego szczytu z września 2022 roku opadł już o ponad 10%. Czytaj więcej 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKursy walut 18.01.2023 r. Euro przebija okrągły poziom 4,70 zł, funt również się umacnia
Następny artykuł„Wskaźnik strachu” Wall Street ostrzega! Spadki nadchodzą?
Absolwent studiów ekonomicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Inwestor indywidualny specjalizujący się głownie w polskim rynku akcji. Zwolennik długoterminowych inwestycji opartych na analizie fundamentalnej. Członek Koła Naukowego Ekonomistów UMCS, współtwórca Podcastu Akademickiego. Prelegent ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ekonomią i giełdą. Jego zainteresowania naukowe związane są z inwestycjami alternatywnymi, budowaniem zabezpieczenia emerytalnego oraz zarządzanie ryzykiem