Naga Markets
Para AUD/JPY znajduje się na oporze, przy którym jednocześnie przebiega linia trendu wzrostowego. Linia ta została wprawdzie przebita, ale nie oznacza to końca trendu. Trend jako układ dołków i szczytów trwa nadal, a TL można zawsze traktować jedynie jako linię pomocniczą, a nie wyznacznik trendu. Na wykresie tygodniowym widzimy dwa możliwe scenariusze, pierwszy to właśnie retest przebitej TL i dalsze spadki, drugi scenariusz zakłada, że spadki były tylko głębszą korektą, którą zatrzymały centralne poziomy Fibo,a także nieznacznie przebite knotami (na wysokich TF-ach) długoterminowe wsparcie. Jak będzie – czas pokaże. Jeżeli cena przebije opór w rejonie 93.50 może to oznaczać dalsze wzrosty.


Podobnie wygląda sytuacja na parze NZD/JPY. Wykres wygląda jak z podręcznika do ekonomii. Cena respektuje wszystkie strefy SR, linię trendu, proporcje wybić itp. Mamy trend wzrostowy, cena odbiła się od linii trendu i dotarła do miejsca gdzie przebiega ważny, kilkukrotnie testowany opór, który znajduje się ok. 1100 pipsów od wybicia z konsolidacji o tej samej szerokości (1:1). Jeżeli ten opór zostanie trwale przebity, zostaną również otwarte drzwi do poprzednich szczytów, a tym samym do zarobienia nawet 500-set pipsów.


Na popularnym “Edku” widać jak można było zastosować metodę 2B w momencie, gdy poprzedni szczyt został pokonany. Aktualnie obserwujemy sytuację, gdy korekta została zatrzymana wewnątrz średnich, a jednocześnie na poziomie poprzedniego dołka. Może to być dobre miejsce do dalszych spadków.


Na wykresie dziennym można zaobserwować formację trójkąta. Jeżeli trend wzrostowy miałby być kontynuowany wybicie powinno nastąpić poprzez przebicie oporu. Jeżeli nie nastąpi to dzisiaj, cena opuści trójkąt najpóźniej w przyszłym miesiącu.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMrYogi – czyli co słychać na FX poz.23-24
Następny artykułAnaliza AUD/USD, CAD/JPY i NZD/USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here