Naga MarketsSzef największej zorganizowanej grupy wierzycieli reprezentującej byłych użytkowników nieistniejącej już giełdy kryptowalutowej Mt.Gox rezygnuje z funkcji głównego rzecznika wierzycieli giełdy. Jako jeden z powodów swojej decyzji wskazał on, że rozwiązanie tej sprawy może trwać latami.


Proces wypłat może potrwać nawet dwa lata

Andy Pag, założyciel i koordynator Mt. Gox Legal uważa, że bieżące kwestie prawne mogą wstrzymać proces cywilnej rehabilitacji giełdy na okres do dwóch lat.

Warto przypomnieć, że jeszcze w czerwcu ubiegłego roku, kiedy sąd rejonowy w Tokio, który nadzoruje sprawę, po raz pierwszy ogłosił, że Mt Gox przystąpi do rehabilitacji cywilnej, skarżący spodziewali się, że mogą otrzymać utracone środki już w tym roku. Teraz wydaje się to jednak już coraz mniej prawdopodobne.

Zobacz także: Mark Karpeles, były szef Mt. Gox, skazany na wyrok w zawieszeniu.

Ocena roszczenia może zająć sędziemu upadłościowemu od kilku miesięcy do roku. Jeśli roszczenie Coinlaba zostanie odrzucone, firma może wnieść sprawę do sądu, co zajęłoby kolejny rok. Jeśli sąd odrzuci roszczenie Coinlab, firma może wtedy odwołać się, co również zajęłoby trochę czasu.

Andy Pag szacuje, że rozstrzygnięcie, czy Coinlab ma wiarygodne roszczenie może trwać od 18 do 24 miesięcy. Dopiero po rozwiązaniu tego problemu wierzyciele będą mogli głosować na cywilny plan naprawczy. W zależności od wyniku, potencjalna wypłata na rzecz wierzycieli również będzie bardzo różna.

Mt. Gox Legal jest, według słów Paga, największą grupą wierzycieli Mt Gox. Obecnie ponad 1.000 członków rości sobie prawo do ponad 150.000 BTC, co stanowi około 15 procent całkowitej wartości należnej wierzycielom. Grupa została założona jesienią 2017 roku, aby poprzeć przejście od bankructwa do rehabilitacji cywilnej. Pag jest obecnie koordynatorem grupy, a jego działalność nadzoruje Rada Gubernatorów. W ciągu ostatnich 18 miesięcy przyleciał do Japonii kilka razy, aby komunikować się z Kobayashi i zbierać aktualizacje dla członków grupy.

– Jesteśmy dość znaczącym organem wierzycielskim i spędziliśmy trochę czasu na budowaniu relacji ze wszystkimi graczami, powiernikiem, innymi grupami wierzycieli [i] kancelariami prawnymi – powiedział.

Może Cię zainteresować: Wierzyciele Mt. Goxa otrzymali odpowiedzi od syndyka giełdy

Zauważa on jednak, że im bardziej cena BTC idzie w górę, tym więcej sępów krąży wokół. Obawia się także o to, że sprawa ugrzęzła w procesach sądowych i woli sprzedać swoje roszczenia i zająć się swoim życiem. Nowojorska firma inwestycyjna kupi roszczenie Paga za 600 dolarów za BTC. Zarząd Gox Legal rozpoczął już proces zastępowania go, otwierając nominacje na nowego koordynatora.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDziwne spekulacje wstrząsają funtem, a kurs euro może być presją decyzji Waszyngtonu
Następny artykułMieczysław Siudek zaprasza na bezpłaty webinar o wolumenie. Już 11 kwietnia 2019 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here