Naga MarketsW kwietniu tego roku Centralny Bank Rosji uruchomił komórkę regulacyjną, kontrolującą wszystkie podmioty, które opracowują lub korzystają z innowacyjnych usług, których wdrożenie wymaga odpowiednich zmian regulacyjnych. W dokumencie opublikowanym w lutym tego roku Bank Centralny zapowiedział, że planuje przekształcić rosyjskie środowisko kryptowalut na usługi finansowe poprzez rozwój nowej infrastruktury, w tym platformę opartą na technologii blockchain (DLT). Specjalny przedstawiciel Wladimira Putina, Dmitrij Peskov w ostatnim wywiadzie wskazał zaostrzenie rosyjskiego stanowiska dla rynku kryptowalut.


Przedstawiciel Władimira Putina ds. rozwoju cyfrowego i technologicznego (RIA) zauważa, że w Rosji nie ma jeszcze prawa obejmującego krypto-aktywa, wirtualne monety i ICO. Według raportu, RIA nie popiera w tym momencie legalizacji kryptowalut w Rosji. Zauważa, że duże ​​istnieje ryzyko, iż jego kraj może po raz kolejny paść ofiarą piramidy finansowej takiej jaką była MMM.

– Centralny Bank Rosji przyjął dość liberalne stanowisko w zakresie regulacji kryptowalut. Ale poziom ryzyka jest tak wysoki, że stanowisko to może być niedługo o wiele bardziej rygorystyczne – zauważył Dmitrij Peskov.

Zobacz również: Amerykański Kongres: „Kryptowaluty dla terrorystów są ubogą wersją pieniędzy”

Według pana Peskova najrozsądniejszym podejściem byłoby stworzenie instytucji regulacyjnych, które prowadziłyby badania i analizy nad kryptowalutami. Pomimo coraz ostrzejszego stanowiska Banku Rosji w odniesieniu do rynku krypto, regulator nadal jest otwarty na technologię blockchain.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here