Naga MarketsW 2015 roku chiński przedsiębiorca Sam Ling i jego partner wydali 2,35 miliona dolarów na prywatny lunch z Warrenem Buffettem, mając nadzieję na uzyskanie porady inwestycyjnej od legendarnego inwestora.

Trzy lata później 31-letni biznesmen nadal używa swojego zdjęcia z Buffettem jako tapety na telefon.

“Buffett to mój idol”, powiedział w rozmowie z CNBC  Ling, założyciel i dyrektor generalny Supwin Financial Services Group z siedzibą w Guangzhou. “Od wielu lat studiuję jego strategię inwestycyjną. Jestem jego wiernym fanem”.

Ta lojalność nie przeszkadza mu jednak w stawianiu dużych zakładów na coś, co Buffett – trzeci pod względem majątku człowiek na świecie – uważa za bańkę spekulacyjną. Chodzi tutaj oczywiście o kryptowaluty.

Indeksy kryptowalutowe

Jeśli Ling czegoś nauczył się od Buffetta, to jest to uznanie dla indeksów. Ling chce jednak zastosować tę perspektywę w trochę innej, kryptograficznej sferze..

“Kryptowaluty, takie jak bitcoin, są zbyt zmienne i dlatego uruchamiamy indeksy kryptowalutowe”, powiedział Ling w CNBC. “W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nasz indeks odnotował niższy spadek niż w przypadku bitcoin podczas korekt, ale w okresie wzrostu jego wyniki były o 50-80 procent lepsze niż w przypadku bitcoin”.

Ling wprowadza rodzinę 26 indeksów kryptograficznych o nazwie “BB Index”. Są one pogrupowane według kapitalizacji rynkowej, kategorii i strategii, począwszy od “Indeksu 7 największych walut kryptograficznych”, po “Indeks 50 kluczowych walut z wykluczeniem czołowej 20”, który obejmuje aktywa średniej kapitalizacji. Wszystkie indeksy BB są aktualizowane co trzy minuty na oficjalnej stronie internetowej, jak powiedział Ling.

“Pomyśl o zarządzaniu ryzykiem, (i) pomyśl o korelacji. W rzeczywistości mamy różne wskaźniki, które pomagają ludziom znaleźć pożądany oczekiwany zwrot z inwestycji”, powiedział Jerry Cao, główny analityk BB Index i były asystent profesora finansów na Singapurskim Uniwersytecie Zarządzania.

10-letni zakład

Zapytany o najbardziej zapadającą w pamięć radę, którą Buffett podzielił się z nim podczas wartego 2,35 miliona dolarów obiadu, Ling bez wahania odpowiedział na to pytanie. “Podczas tego lunchu Buffett poruszył wiele spraw, ale w końcu powiedział: “Skoncentruj się na tym, co robisz, a już odniosłeś sukces” – wspomina Ling. “Ten cytat naprawdę zrobił na mnie głębokie wrażenie i poszedłem za jego radą”.

Jednak Buffett dał jasno do zrozumienia, że mania wokół kryptowalut nie skończy się dobrze. “Jeśli chodzi o waluty cyfrowe, generalnie mogę powiedzieć z niemal całkowitą pewnością, że ich końcówka będzie zła”, powiedział prezes i CEO Berkshire Hathaway w wywiadzie dla CNBC w styczniu 2018 roku.

Ling nie zgodził się jednak ze swoim idoliem tym razem, mówiąc, że jest przekonany, iż zyski z indeksu BB pokonają każdego tradycyjnego menedżera portfela, w tym Buffetta. “Warren Buffett wygrał właśnie 10-letni zakład, że fundusz indeksowy będzie w tym czasie przewyższał kolekcję funduszy hedgingowych”, powiedział Ling. “I chcę się z nim założyć, że mój indeks kryptowalutowy będzie w tym samym okresie przewyższał jego portfel”.

 

Tymczasem w Azji konkurencja się rozgrzewa.

Upbit, największa giełda kryptowaluta pod względem wolumenu obrotów w Korei Południowej, ogłosiła wprowadzenie pierwszego krajowego indeksu kryptograficznego, Upbit Crypto.

Ale dla BB Index autorstwa Linga, rosnąca konkurencja może być jednak pozytywnym efektem. “Tylko dzięki temu, że tak wielu graczy wspólnie uruchamia indeksy kryptowalutowe, możemy sprawić, że rynek będzie się powiększał jako całość”, powiedział Ling. “Indeksy kryptowalutowe za 5 lat staną się rynkiem o wartości 5 bilionów dolarów.

Według Linga w niedługim czasie na platformie MatrixOne, uruchomionej przez firmę Supwin, inwestorzy będą mogli korzystać z indeksu BB. W międzyczasie fundusz indeksowy zamierza wkrótce wprowadzić się na giełdy międzynarodowe, w tym Abu Dhabi Global Market w drugim kwartale 2018 roku, Huobi – wiodącą chińską giełdę, oraz Bitwin Korea – południowokoreańską giełdę kryptograficzną, w którą zainwestował Ling.

Ling powiedział CNBC, że wielkość puli funduszy indeksowych w obrocie pozagiełdowym osiągnęła 50 milionów dolarów, a zobowiązania inwestycyjne inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych implikują dodatkowy napływ kapitału w wysokości 200 milionów dolarów po uruchomieniu funduszu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here