Naga MarketsDzisiejsze wydarzenia w siedzibie EBC przykuwają uwagę inwestorów z całego świata. Rynki zastanawiają się czego można spodziewać się po konferencji prasowej prezesa Europejskiego Banku Centralnego – Mario Draghiego. BNP Paribas wychodzi na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i w najnowszej rekomendacji walutowej komentuje w jaki sposób może wpłynąć na EUR dzisiejsze spotkanie EBC.


Bank przewiduje, że dziś EBC podwyższy próg wsparcia płynności w ramach programu ELA. Natomiast co do samego spotkania, przeczucia BNP są raczej niedźwiedzie. Zdaniem specjalistów banku prezydent Draghi powinien dalej sygnalizować, że EBC zależy na dokończeniu trwającego programu luzowania ilościowego i sam bank jest w stanie zrobić jeszcze więcej by zapobiec jakiemukolwiek ryzyku dla wzrostu gospodarczego w Europie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Część dotycząca warunków makroekonomicznych w Europie powinna w wielu punktach pozostać identyczna jak ta opublikowana w czerwcu, jednak powinna zostać zaznaczona obecność zwiększonego ryzyka globalnego – zauważa BNP Paribas. Pierwsze paragrafy dzisiejszego oświadczenia powinny również podkreślić zwiększoną wrażliwość rynków finansowych na warunki prowadzonej przez EBC polityki monetarnej. Podsumowując, dzisiejsze spotkanie EBC powinno zwiększyć liczbę niedźwiedzi na EUR.

EUR/USD zaczęło przebijać ważny poziom wsparcia w okolicach 1,0900. Czy ruch będzie kontynuowany?
EUR/USD zaczęło przebijać ważny poziom wsparcia w okolicach 1,0900. Czy ruch będzie kontynuowany?

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here