Naga MarketsDzisiejsza sesja od strony technicznej nie zapowiada jakieś istotnej zmiany w aktualnie panującej tendencji na rynku. Ruch korekcyjny indeksu WIG20 zapoczątkowany w poniedziałek ma swoje pierwsze wsparcie na poziomie 2474 pkt. Kolejne wsparcie znajduje się w przedziale 2451 pkt.-2439 pkt. Gdyby i ono zostało przełamane, należałoby brać pod uwagę poziom 2412 pkt.

Za kontynuacją ruchu korekcyjnego przemawia dywergencja negatywna oscylatora RSI, która powstała na wykresie o interwale godzinowym. Gdyby jednak popyt przejął kontrolę nad rynkiem to pierwsza linia oporu przebiega na 2508 pkt. i 2526 pkt.

Na pozytywny scenariusz obok działań EBC (obniżenie stóp procentowych, zakończenie sterylizacji, uruchomienie LTRO i zapowiedź QE) może mieć wpływ wczorajsze obniżenie przez Ludowy Bank Chin stopy rezerw obowiązkowych (RRR) o 50 punktów bazowych dla wybranych banków komercyjnych oraz rozpoczęte wczoraj rozmowy przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE na temat planu pokojowego prezydenta Poroszenki.

Z publikowanych dzisiaj danych makro uwagę inwestorów przyciągnąć mogą dane za kwiecień o produkcji przemysłowej z Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ponadto inwestorzy poznają informacje na temat włoskiego PKB w I kwartale.

Zespół Analiz –InvestTracer.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here