Naga MarketsDzisiejsza sesja od strony technicznej nie zapowiada jakieś istotnej zmiany w aktualnie panującej tendencji na rynku. Ruch korekcyjny indeksu WIG20 zapoczątkowany w poniedziałek ma swoje pierwsze wsparcie na poziomie 2474 pkt. Kolejne wsparcie znajduje się w przedziale 2451 pkt.-2439 pkt. Gdyby i ono zostało przełamane, należałoby brać pod uwagę poziom 2412 pkt.

Za kontynuacją ruchu korekcyjnego przemawia dywergencja negatywna oscylatora RSI, która powstała na wykresie o interwale godzinowym. Gdyby jednak popyt przejął kontrolę nad rynkiem to pierwsza linia oporu przebiega na 2508 pkt. i 2526 pkt.

Na pozytywny scenariusz obok działań EBC (obniżenie stóp procentowych, zakończenie sterylizacji, uruchomienie LTRO i zapowiedź QE) może mieć wpływ wczorajsze obniżenie przez Ludowy Bank Chin stopy rezerw obowiązkowych (RRR) o 50 punktów bazowych dla wybranych banków komercyjnych oraz rozpoczęte wczoraj rozmowy przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE na temat planu pokojowego prezydenta Poroszenki.

Z publikowanych dzisiaj danych makro uwagę inwestorów przyciągnąć mogą dane za kwiecień o produkcji przemysłowej z Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ponadto inwestorzy poznają informacje na temat włoskiego PKB w I kwartale.

Zespół Analiz –InvestTracer.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed sesją: EURUSD – próba wybicia…
Następny artykułOpcje Binarne: USD/JPY kluczowe wsparcie H4 – TopOption 80%
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here