Naga MarketsPo wczorajszych decyzjach EBC i braku istotnej reakcji na rynkach finansowych oraz wzrostach na Wall Street (S&P500+0,65%, DOW JONES+0,59%), początek dzisiejszej sesji na warszawskiej giełdzie zapowiada się lekko optymistycznie.Pierwsza linia oporu dla indeksu WIG20 przebiega na 2493 pkt., kolejna znajduje się na 2 522 pkt. Z drugiej strony, jeżeli strona podażowa przejęłaby kontrolę to wsparcie można wyznaczyć na 2450 pkt., a po jego przełamaniu kolejne oscyluje wokół poziomu 2410 pkt.

Natomiast dywergencja negatywna, która wystąpiła na oscylatorze RSI o interwale godzinowym sygnalizacje ruch korekcyjny. Dzisiaj w kalendarzu makro mamy kilka ważnych publikacji, które mogą wpłynąć na zachowanie się rynków finansowych, między innymi z gospodarki niemieckiej poznamy dane na temat produkcji przemysłowej i bilansu handlu zagranicznego w kwietniu a z gospodarki amerykańskiej dane z rynku pracy oraz stopę bezrobocia w maju. Wczorajsza obniżka przez EBC prognoz wzrostu PKB i inflacji HICP w bieżącym roku z jednej strony uzasadnia podjęte decyzje, z drugiej strony może mieć negatywny wpływ na rynki finansowe.

Zespół Analiz –InvestTracer.comJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPrzed sesją: EURUSD – opór 1,369
Następny artykułPoranny komentarz makro – piątek 6 czerwca 2014
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here