Naga MarketsDzisiejsza sesja zapowiada kontynuację zmienności, jaką obserwujemy od kilkunastu dni, przy czym wypełniony kalendarz makro może nieco zwiększyć jej zakres.Kotwicą stabilizującą rynek pozostaje oczekiwanie przez rynki finansowe na decyzje EBC w sprawie stóp procentowych i innych działań mających na celu zwiększenie podaży pieniądza w strefie Euro.

Od strony technicznej nie ma jednoznacznych przesłanek, co do kierunku zmian indeksu WIG20 na dzisiejszej sesji. Pierwsze wsparcie znajduje się na poziomie 2432 pkt., a ewentualne jego przełamanie może sprowadzić indeks do wartości 2402 pkt. W przypadku gdyby strona popytowa przejęła kontrolę nad rynkiem to podstawowy opór przebiega w przedziale 2468 pkt.-2485 pkt.

Dzisiejszy kalendarz makro zawiera kilka publikacji, które mogą istotnie wpłynąć na przebieg notowań. W pierwszej kolejności są to publikacje za maj indeksów PMI z sektora usług we Włoszech, Francji, Niemczech i Eurolandzie oraz Wielkiej Brytanii. Ponadto poznamy informacje na temat PKB w I kwartale oraz dane na temat inflacji PPI w strefie Euro. Z gospodarki USA uwagę rynków finansowych przyciągnie publikacja raportu o zmianie zatrudnienia ADP oraz odczyt indeksu ISM dla branż poza przemysłowych.

Zespół Analiz –InvestTracer.comJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here