Naga MarketsKoronawirus okazał się być akceleratorem nie długoterminowego załamania, a raczej szoku gospodarczego, z którego rynki giełdowe wychodzą jak na razie nierównomiernie, ostatecznie czekać powinna je jeszcze dynamiczna hossa. Takiego zdania jest Krzysztof Mazurek, prezes zarządu Rockbridge TFI S.A., który był gościem Michała Stanka w studiu Comparic24.tv.

  • Fundusze inwestycyjne stawiają obecnie na gaming oraz innowacyjne technologie, które pozwoliły w ostatnich miesiącach zarobić wielu inwestorom
  • Rynki akcyjne i nie tylko, czeka bardzo duża hossa. Wymagana będzie jednak odpowiednia selekcja docelowych rynków do inwestycji
  • Zły dobór strategii inwestycyjnej w obecnych czasach może spowodować, że wiele podmiotów nie utrzyma się na rynku

Te artykuły również Cię zainteresują
Duża hossa, jednak inna niż wszystkie. Prezes Rockbridge gościem Comparic24.tv

Rockbridge to towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które wywodzi się z utworzonego w 1998 roku CAIB TFI. Podmiot dostarcza swoje rozwiązania klientom rodzimym oraz zagranicznym, oferując obecnie 40 różnych funduszy oraz zarządzając 2,6 mld zł aktywów.

Zdaniem jego prezesa, Krzysztofa Mazurka, wiele rynków czeka obecnie duża hossa, inwestorzy oraz zarządzającymi funduszami powinni zachować jednak szczególną ostrożność, gdyż nie każdy rynek pozwoli zarobić. Jednym z sektorów, przed którym widzi szczególne perspektywy to gaming oraz innowacyjne technologie.

Stawiamy tezę, że na wielu rynkach przed nami hossa bardzo duża, aczkolwiek dużo bardziej niż poprzednio wymagana jest selekcja. Będą takie miejsca, gdzie jak źle wybiorę, kara będzie bardzo mocna. Wiele podmiotów po prostu nie przeżyje – twierdzi Mazurek. Dodaje jednocześnie, że przed Covid-19 rynek znajdował się u progu ważnej rewolucji technologicznej, której świadkiem inwestorzy mieli być przez kwartały, ostatecznie jednak pandemia przyspieszyła ten proces zamykając go w ramach jednego kwartału.

Segmenty spółek gamingowych i nowych technologii przyspieszyły i uciekły od peletonu, natomiast podmioty starej ekonomii „dostały plecaczek z kamieniami” w związku z czym ciężej było im się utrzymać z przodu stawki. Potwierdzić mają to też wyniki za drugi kwartał bieżącego roku, których sezon właśnie rozpoczął się na Wall Street.

Wśród funduszy oferowanych przez Rockbridge znajduje się między innymi fundusz „Rockbridge Gier i Innowacji” stawiający na główne spółki z branży deweloperów gier uzupełnione o spółki innowacyjne – biotech, medtech i firmy online typu SaaS.

„Inwestowanie (z) głową” to program, w którym poruszane są tematy różnych klas aktywów, funduszy inwestycyjnych i ich możliwości, podejścia do inwestowania, strategii inwestycyjnych oraz kwestie związane z przewagą funduszy nad czystym inwestowaniem.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here