Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleW nadchodzącym tygodniu pojawi się sporo publikacji makroekonomicznych z terenu Stanów Zjednoczonych, a jeszcze więcej zaplanowanych jest przemówień członków FOMC. Analitycy Credit Agricole zachęcają do śledzenia tych danych oraz zdradzają czego można się po nich spodziewać.


Już dziś o 15:45 polskiego czasu poznamy szacunki odnośnie wskaźnika PMI w przemyśle. Choć należy pamiętać, że to tylko wstępne dane za luty, to stanowić one będą ważny kierunkowskaz dla inwestorów – co też bezpośrednio wpłynie na wycenę USD.

Podyskutuj na temat USD z innymi traderami – zarejestruj się na naszym forum.

Kluczowym odczytem zdaniem analityków Credit Agricole jest natomiast piątkowa publikacja indeksu cen wydatków konsumpcyjnych (PCE), która zgodnie z prognozami banku powinna wskazać na słaby rozwój inflacji. Jest to także pole do popisu dla członków FOMC, którzy zaplanowali na ten tydzień swoje przemówienia. Credit Agricole zaleca uważne śledzenie aktywności ważniejszych członków i próbę wywnioskowania z ich języka stosunku Rezerwy do kolejnych podwyżek stóp procentowych.

Podsumowując – nadchodzące dane powinny w większości wskazać na rozwijającą się w umiarkowanym tempie gospodarkę Stanów Zjednoczonych. Dużą niewiadomą są z kolei Chiny oraz ceny ropy naftowej, które mogą wpłynąć na apetyt inwestorów na ryzyko.

c92Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here