Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 19 sierpnia 2019 r., kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie zaplanowana na godz. 11:00 publikacja danych dot. inflacji konsumenckiej (CPI) w strefie euro.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Wśród zaplanowanych na ten dzień publikacji, najistotniejszą będzie protokół z sierpniowego posiedzenia dot. polityki monetarnej RBA. Przypomnijmy, że Bank Rezerw Australii podjął wówczas decyzję o utrzymaniu stóp procentowych do niezmienionym poziomie. Aktualna stopa wynosi więc wciąż 1,00%. Bank utrzymuje, że zmieni politykę tylko jeżeli wystąpi taka konieczność. Głównym założeniem jest jednak utrzymanie niskich stóp procentowych przez dłuższy okres, co ma pomóc w zmniejszaniu bezrobocia i pomóc w osiągnięciu celu inflacyjnego.

Środa

Środowa sesja zapowiada się już nieco ciekawiej. Mimo, że na pierwsze, istotne dane przyjdzie nam poczekać aż do godz. 14:30, kiedy to Urząd Statystyczny Kanady podzieli się najnowszymi wynikami inflacji konsumenckiej, to kolejne pojawiać będą się już ze zdecydowanie wyższą częstotliwością.

O godz. 16:00 poznamy bowiem najnowszy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Szacuje się, że w lipcu sprzedano aż 5,4 mln istniejących nieruchomości, co stanowiło by aż 2,5-procentowy wzrost wobec 5,27 mln. miesiąc wcześniej.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Jakby tego było mało, na godz. 20:00 zaplanowano także publikację protokołu z lipcowego posiedzenia FOMC. Przypomnijmy, że w trakcie tego posiedzenia Rezerwa Federalna zdecydowała się obniżyć stopy procentowe. Było to pierwsze cięcie od kryzysu finansowego w 2008 r.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji poznamy wstępne wyniki wskaźników PMI. Najważniejsze w tym przypadku będą oczywiście przedpołudniowe dane z Niemiec i strefy euro oraz popołudniowe rezultaty ze Stanów Zjednoczonych.

Oprócz tego, o godz. 13:30 poznamy także protokół z lipcowego posiedzenia EBC. Przypomnijmy, że mimo utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie, Europejski Bank Centralny zmienił nieco swoją retorykę. Rada Prezesów oczekuje bowiem, że kluczowe stopy procentowe EBC utrzymają się na obecnym poziomie przez dłuższy czas i znacznie poza horyzontem zakupów aktywów netto.

Oznacza to, że EBC, który jak dotąd utrzymywał stopy procentowe na niezmienionym poziomie, przyznał w swoim oświadczeniu, że stopy procentowe  utrzymają się na obecnym lub niższym poziomie do połowy 2020 r., rezygnując z wcześniejszego zobowiązania do utrzymania stóp procentowych na niezmienionym poziomie do czerwca przyszłego roku.

Piątek

Piątkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Na pierwszą, istotną publikację tego dnia przyjdzie nam bowiem poczekać aż do godz. 14:30, kiedy to Kanadyjski Urząd Statystyczny opublikuje raport dot. sprzedaży detalicznej za czerwiec br.

Półtorej godziny później (o 16:00) amerykański Census Bureau podzieli się natomiast danymi dot. sprzedaży domów na rynku pierwotnym.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Pomiędzy Teorią a Praktyką” Tydzień 32 – 17.08.2019
Następny artykułFormacja głowy z ramionami – jak czerpać z niej zyski? cz. 1 – Justin Bennett [AKTUALIZACJA]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here