Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 30 grudnia 2019 r., kiedy na szczególną uwagę zasługiwać będą jedynie odczyt indeksu podpisanych umów kupna domów na rynku wtórnym w USA.

W tym przypadku analitycy spodziewają się 1,5-procentowego wzrostu wartości indeksu podpisanych umów kupna domów (wobec spadku o 1,7% sprzed miesiąca). Warto przypomnieć, że jest to raport dostarczający informacji o liczbie zawartych lecz jeszcze nie sfinalizowanych umów sprzedaży istniejących domów i mieszkań. Z uwagi na fakt, że podpisanie umowy wyprzedza zwykle sfinalizowanie transakcji o 4-6 tygodni, umożliwia on prognozowanie poziomu sprzedaży domów na rynku wtórnym. Raport ten nie zawiera jednak danych o podpisanych umowach sprzedaży nowych domów.

Wtorek

Choć w wielu krajach wtorek będzie dniem wolnym a co za tym idzie, w kalendarzu makroekonomicznym próżno szukać istotnych raportów z Niemiec czy Wielkiej Brytanii, to jednak na godz. 16:00 zaplanowano publikację najnowszego odczytu wskaźnika zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że jego wartość wzrośnie w grudniu br. do 127,9 z 125,5.

Środa

Przez wzgląd na Nowy Rok, w trakcie środowej sesji nie poznamy żadnych istotnych odczytów.

Czwartek 

Czwartek będzie pierwszym dniem roboczym nowego miesiąca (roku i kwartału również). W związku z ty, uwaga inwestorów skupiona będzie przede wszystkim na finalnych odczytach wskaźników PMI dla sektorów przemysłu. Najważniejsze w tym przypadku będą oczywiście przedpołudniowe dane z Niemiec, strefy euro i Wielkiej Brytanii.

Pod wieczór, punktualnie o godz. 20:00 poznamy także protokół z grudniowego posiedzenia amerykańskiego Rezerwy Federalnej. Przypomnijmy, że Federalny Komitet ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC) zdecydował się wówczas utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie w przedziale 1,50-1,75%.

Piątek

Piątkowa sesja niemal po brzegi wypełniona będzie publikacjami istotnych raportów makroekonomicznych. Już o godz. 9:55 poznamy bowiem dane z niemieckiego rynku pracy. Pięć minut później nasz rodzimy Główny Urząd Statystyczny przedstawi także wyniki grudniowej inflacji konsumenckiej (CPI). Szacuje się, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w skali roku o 2,6%.

Przez wzgląd, iż będzie to drugi dzień roboczy miesiąca, o godz. 10:30 opublikowany zostanie także najnowszy raport dot. aktywności w brytyjskim sektorze budowlanym. Konsensus rynkowy zakłada, że wartość wskaźnika PMI wzrośnie w grudniu br. do 45,9 z 45,3.

Jednym z ostatnich istotnych odczytów piątkowej sesji, jak i całego nadchodzącego tygodnia będzie natomiast odczyt wskaźnika ISM PMI dla sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że jego wartość wzrośnie nieznacznie do 48,5 z 48,1.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBlok po 22 – 27 grudnia 2019: EUR/USD, Ropa WTI
Następny artykułChiny ponownie uderzą w kryptowaluty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here