Naga MarketsPoranny komentarz makroDzisiejszy dzień upłynie pod hasłem odczytów indeksu cen konsumenckich (CPI) oraz producenckich (PPI) zarówno na Starym Kontynencie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Rozpoczynamy od Hiszpanii o godzinie 09:00.


Brytyjskie National Statistics zaleje rynek odczytami

Zaraz po Hiszpanii o godzinie 10:00 poznamy CPI we Włoszech. O ile w przypadku Hiszpanów spodziewana jest zdecydowana poprawa w stosunku do miesiąca ubiegłego, to we Włoszech widoczne ma być osunięcie (według konsensusu rynkowego).

Już o 10:30 natomiast kilkanaście różnych odczytów zostanie opublikowanych przez National Statistics. My skupimy się natomiast na kilku z nich:

  • CPI mdm – poprzednio 0.3%, konsensus 0.2%
  • CPI rdr – poprzednio 0.0%, konsensus 0.0%
  • Bazowe CPI rdr – poprzednio 1.2%, konsensus 1.2%
  • Bazowe PPI rdr – poprzednio 0.2%, konsensus 0.2%
  • PPI rdr – poprzednio -1.8%, konsensus -1.8%

Na zakończenie emocji w sesji europejskiej jeszcze produkcja przemysłowa w strefie euro o godzinie 11:00. Bez dostosowania sezonowego w ujęciu rdr spodziewane spadki z 1.2% do 0.7%.

Amerykańskie odczyty od 14:30

Spora dawka publikacji napłynie do nas pomiędzy 14:30 i 16:00 zza oceanu. Co prawda Biuro Cenzusowe i Statystyki Pracy nie dostarczą nam tyle danych co UK, jednak mogą one mieć znaczny wpływ na USD.

  • 14:30 – PPI – poprzednio -0.6%, konsensus -0.8%
  • 14:30 – sprzedaż detaliczna – najważniejszy odczyt w przeciągu dzisiejszej sesji. Rynek w ujęciu mdm spodziewa się zdecydowanych wzrostów (konsensus 1.1%, poprzednio -0.6%), podobnie jak w przypadku publikacji z wykluczeniem sprzedaży samochodów (konsensus 0.7%, poprzednio -0.1%).
  • 17:00 – zapasy biznesowe

Rynek powoli zacznie pozycjonować się też pod jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, gdzie zdaniem niektórych analityków występuje 55% szans na cięcie stóp procentowych w strefie euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here