Naga MarketsBanki centralne na całym świecie znajdują się w różnych cyklach kształtowania swojej polityki pieniężnej, wiele z nich łączy jednak jedna, podstawowa zależność – gdy w agendzie podsumowania posiedzenia danej instytucji nie pojawia się konferencja prasowa, bank nie ma zamiaru komunikować rynkom niczego istotnego. Tak też będzie w przypadku lipcowego posiedzenia FOMC, które zostanie podsumowane już o godzinie 20:00 naszego czasu.


Banki inwestycyjne zgodne – FED pojechał na wakacje i nie zmieni stóp

Przyglądając się notom makroekonomicznym zespołów analitycznych dużych banków widać konsensus przemawiający za brakiem podwyżek i istotnych zmian w treści samego oświadczenia dot. polityki pieniężnej. Jerome Powell ogłaszał podwyżkę stóp procentowych w czerwcu – a jak doskonale wiadomo rozwinięte i duże gospodarki nie mają zwyczaju w zmienianiu poziomu stóp z miesiąca na miesiąc, jeżeli nie wymaga tego wyjątkowa sytuacja gospodarcza (np. kryzys finansowy).

Zdaniem ekonomistów Danske Banku 1 sierpnia mamy do czynienia z „małym posiedzeniem” bez aktualizacji prognoz gospodarczych, ani konferencji prasowej. FED zmieniał wydźwięk swoich instrukcji wyprzedzających w czerwcu zapewniając sobie więcej elastyczności, „w związku z czym podobne ruchy w tym miesiącu są mało prawdopodobne, podobnie jak wysłanie nowych sygnałów odnośnie polityki monetarnej”. Danske nadal jednak wierzy, że FED podniesie w tym roku stopy jeszcze dwukrotnie (we wrześniu i październiku) co pokrywa się z prognozami FOMC oraz opiniami analityków innych instytucji.

Z projekcją Danske nie do końca zgadzają się analitycy Goldman Sachs. Co prawda również nie widzą szans na podwyżki stóp procentowych w tym miesiącu, czekają jednak na pozytywny wydźwięk oświadczenia polityki pieniężnej, które ma przygotować inwestorów do wrześniowej podwyżki: „Odzwierciedlając optymistyczny obraz wzrostu gospodarczego, oczekujemy, że oświadczenie złożone po posiedzeniu zachowa większość pozytywnych cech z czerwcowego dokumentu, określając wzrost jako “solidny”, przyrost miejsc pracy i inwestycje przedsiębiorstw jako “silne”, a aprecjację wydatków konsumpcyjnych jako “przyspieszoną”.”

Zanim poznamy jednak ostateczną decyzję FOMC w kalendarzu czekają trzy istotne publikacje dotyczące zatrudnienia według ADP, PMI przemysłowego oraz zapasów ropy, które będą w stanie mocno zatrząść dolarem.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Jak w trakcie dzisiejszej sesji w USA może zachować się dolar

Od początku środowego handlu dolar na razie umacnia się wobec euro. W ujęciu intraday główne strefy wsparcia i oporu wyznaczać można kolejno na 1.1666 (Pivot S1 w połączeniu z minimami z 25 lipca oraz maksimami z 27 lipca) oraz na 1,1700-1,1706 (połączenie okrągłego poziomu z 33 SMA oraz dziennym pivotem):

EUR/USD H1

Osoby śledzące wykres indeksu dolara amerykańskiego (DXY) z pewnością zauważyły ciekawą zależność pomiędzy wczorajszym odbiciem Eurodolara a ruchami na wspomnianym ważonym odzwierciedleniu wartości USD wobec koszyka walut. Notowania w tej samej godzinie testowały skrajne dla siebie poziomy S/R, następnie dynamicznie odbijając w przeciwnym kierunku:

DXY H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here