Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 20 kwietnia, kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie zaplanowana na 45 minut po północy publikacja raportu dot. inflacji konsumenckiej (CPI) z Nowej Zelandii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorek

Wtorkowa sesja zapowiada się już nieco ciekawiej. Już o godz. 3:30 czasu polskiego poznamy bowiem protokół z kwietniowego posiedzenia dot. polityki monetarnej Banku Rezerw Australii (RBA).

O poranku poznamy także raport z brytyjskiego rynku pracy. Szacuje się, że w marcu złożono aż 175 tys. wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w lutym złożono 17,3 tys. takich wniosków. Mimo tak znacznego wzrosty, zdaniem ekonomistów stopa bezrobocia utrzyma się w Zjednoczonym Królestwie na poziomie 3,9%.

W godzinach popołudniowych opublikowane zostaną natomiast raporty dot. sprzedaży detalicznej w Kanadzie i sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym w USA.

Środa

W środę o poranku poznamy dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) z Wielkiej Brytanii. Konsensus rynkowy zakłada, że ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w marcu br. o 0,3% co w stosunku do marca 2019 roku miałoby przełożyć się na wzrost o 1,5%.

O godz. 14:30 opublikowany zostanie także podobny raport z Kanady. W tym przypadku spodziewany jest natomiast spadek cen w ujęciu miesięcznym o 0,4% i wzrost w stosunku do marca 2019 r. na poziomie 1,3%.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Czwartek 

W czwartek o poranku poznamy dane dot. sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że jej wartość spadła w marcu aż o 3,8%, co w ujęciu rocznym miałoby przełożyć się na spadek o 2,5%.

Na uwagę tego dnia zasługiwać będą także wstępne odczyty wskaźników PMI dla sektorów usługowych i przemysłowych w Niemczech, strefie euro, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Warto jednak przypomnieć, że finalne rezultaty poznamy dopiero na początku maja br.

Jak co czwartek, punktualnie o godz. 14:30 amerykański Departament Pracy przedstawi również raport dot. liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Przypomnijmy, że w ciągu ostatniego tygodnia prace w USA straciło 5,245 mln osób.  Oznacza to, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich czterech tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 22,043 mln osób.

Piątek

Podczas piątkowej sesji poznamy jedynie dane dot. zamówień środków trwałych w USA. Mało prawdopodobne jednak, by publikacja ta przyczyniła się na jakkolwiek większej zmienności na notowaniach dolara amerykańskiego.


Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta jednym z największych wygranych, euro przegranych tygodnia
Następny artykułKurs euro, dolara, franka i funta w weekend. Ile będzie kosztował złoty w nowym tygodniu?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here