Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 27 kwietnia, kiedy to przez wzgląd nie poznamy ani jednego, istotnego raportu makroekonomicznego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorek

Wtorkowa sesja również nie zapowiada się zbyt interesująco. Co prawda poznamy tego dnia decyzję monetarną Banku Japonii, to jednak wydarzenie to będzie miało miejsce już w trakcie sesji azjatyckiej (o godz. 4:30 czasu polskiego), a ponadto konsensus rynkowy nie zakłada żadnych zmian w poziomie stóp procentowych BoJ.

Środa

Po stosunkowo spokojnym początku tygodnia, środowa sesja zapowiada się nieco ciekawiej. Już 45 minut po północy poznamy bowiem najnowsze dane z rynku pracy w Nowej Zelandii. Szacuje się, że w pierwszym kwartale br. odnotowano tam wzrost zatrudnienia o 0,3% a stopa bezrobocia wzrosła do 4,2% z 4,0%.

Nieco później (o godz. 3:30) opublikowane zostaną także dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) w Australii. W tym przypadku analitycy spodziewają się jej wzrostu w pierwszym kwartale zaledwie o 0,2% (wobec wzrostu o 0,7% w IV kw. 2019 r.).

W godzinach popołudniowych poznamy natomiast dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) ze Stanów Zjednoczonych oraz raport z amerykańskiego rynku nieruchomości.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji będzie jednak zaplanowana dopiero na godz. 20:00 publikacja decyzji monetarnej Rezerwy Federalnej (Fed) i oświadczenia FOMC. Biorąc pod uwagę, że konsensus przed tym wydarzeniem nie zakłada żadnego ruchu na stopach w wykonaniu Fed’u, zdecydowanie ważniejsza od samej decyzji może okazać się zaplanowana na 20:30 konferencja prasowa po styczniowym posiedzeniu.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji poznamy dane dot. inflacji konsumenckiej w strefie euro. Szacuje się, że ceny dóbr i usług wzrosły w kwietniu br. w stosunku do kwietnia 2019 r. zaledwie o 0,1% (po wzroście o 0,7% w marcu).

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego dnia będzie natomiast bez wątpienia posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, po którym (o 13:45) poznamy październikową decyzję monetarną EBC. Wiele wskazuje na to, iż EBC utrzyma stopy procentowe na dotychczasowym poziomie

Niezwykle istotna może także okazać się zaplanowana na godz. 14:30 konferencja prasowa, podczas której poznamy uzasadnienie decyzji EBC.

Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej EBC, rynki poznają również dane dot. dynamiki PKB kanady oraz cotygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy.


Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułIle będzie kosztował dolar, euro, funt i frank w nowym tygodniu?
Następny artykułStartujemy o 10:00 – Konferencja Online “Strategie Tradingowe”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here