Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 11 listopada 2019 r., kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie zaplanowana na godz. 10:30 publikacja raportu dot. dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) w Wielkiej Brytanii.

Wtorek

W trakcie wtorkowej sesji poznamy kolejny raport z brytyjskiej gospodarki. Tym razem będzie on dotyczył jednak sytuacji na tamtejszym rynku pracy. Prognozy przed tą publikacją wskazują, że stopa bezrobocia utrzymała się we wrześniu na poziomie 3,9%, a średnie wynagrodzenia rosły w tempie 3,8% rok do roku.

Środa

Środowa sesja zapowiada się niezwykle interesująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznamy bowiem decyzje monetarną Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ). Rynkowy konsensus zakłada, że w trakcie listopadowego posiedzenia RBNZ zdecyduje się obniżyć stopy procentowe do poziomu 0,75% z 1,00% obecnie.

Jeszcze przed południem Wyspiarze podzielą się natomiast danymi dot. inflacji konsumenckiej. Szacuje się, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w Wielkiej Brytanii rosły w październiku br. w tempie 0,2%, co w ujęciu rocznym powinno przełożyć się na wzrost o 1,7%.

W godzinach popołudniowych podobny raport przedstawi także amerykański Bureau of Labor Statistics. W tym przypadku oczekuje się jednak, że inflacja uplasowała się w październiku na poziomie 0,3%.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji również nie będziemy z pewnością narzekać na nudę. Już 50 minut po północy poznamy bowiem najnowsze dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Japonii. Zdaniem analityków PKB Kraju Kwitnącej Wiśni wzrosło w trzecim kwartale br. o 0,2% (wobec wzrostu o 0,3% w Q2 2019 r.), co w ujęciu rocznym miałoby przełożyć się na wzrost o 0,8% (wobec wzrostu o 1,3% w Q2 2019 r.).

Jeszcze w trakcie sesji azjatyckiej (o godz. 1:30 czasu polskiego) opublikowany zostanie także najnowszy raport z australijskiego rynku pracy. Prognozuje się, że zmiana zatrudnienia uplasowała się w październiku na poziomie +15 tys (wobec wzrostu o 14,7 tys) miesiąc wcześniej.

O poranku (8:00) nasi zachodni sąsiedzi podzielą się natomiast danymi dot. dynamiki wzrostu gospodarczego. Prognozy przed tą publikacją nie są jednak zbyt optymistyczne. Zakłada się bowiem, że PKB Niemiec skurczyło się w trzecim kwartale br. o 0,1%, co w ujęciu rocznym miałoby przełożyć się na spadek o 0,3%.

O godz. 10:00 poznamy także podobny raport z naszej, rodzimej gospodarki. W tym przypadku prognozuje się jednak wzrost w trzecim kwartale aż o 1,1% (wobec wzrostu o 0,8% w Q2 2019 r.).

Pół godz. później brytyjski Office for National Statistics przedstawi natomiast najnowsze wyniki sprzedaży detalicznej. Szacuje się, że jej wartość wzrosła w październiku o 0,3%, co w ujęciu rocznym miałoby przełożyć się na wzrost o 3,2% (wobec wzrostu o 3,1% miesiąc wcześniej).

Jakby tego było mało, jeszcze przed południem (o godz. 11:00) Eurostat opublikuje raport dot. dynamiki wzrostu gospodarczego w strefie euro. Zdaniem ekonomistów Produkt Krajowy Brutto wspólnoty wzrósł w trzecim kwartale o 0,2%, co w ujęciu rocznym miałoby przełożyć się na wzrost o 1,1%.

Piątek

Piątkowa sesja zapowiada się już zdecydowanie spokojniej. Na pierwszą istotną publikację przyjdzie nam tego dnia poczekać bowiem aż do godz. 11:00, kiedy to Eurostat przedstawi najnowsze dane dot. inflacji konsumenckiej. Szacuje się, że dynamika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych utrzymała się w październiku na poziomie 0,2% m/m oraz 0,7% r/r.

W godzinach popołudniowych (o 14:30) poznamy natomiast wyniki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem analityków jej wartość wzrosła w październiku o 0,2% (po spadku o 0,3% miesiąc wcześniej).


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara wzrósł w tym tygodniu o ponad 6 groszy! Kursy euro, funta i franka również zyskują na wartości przed świętami
Następny artykułLiga Traderów VIII (3 faza) – wyniki, tabele i rozpiska 3 kolejki spotkań
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here