Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 22 czerwca 2020 r., kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie zaplanowana na godz. 16:00 publikacja raportu dot. sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła w maju br. o 3 proc. (po spadku o 17,8 proc miesiąc wcześniej).

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Na uwagę tego dnia zasługiwać będą przede wszystkim wstępne odczyty wskaźników PMI dla sektorów usługowych i przemysłowych w Niemczech, strefie euro, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Warto jednak przypomnieć, że finalne rezultaty poznamy dopiero na początku lipca br.

O godzinie 16:00 poznamy także raport dot. sprzedaży nowych nieruchomości. W odróżnieniu do danych z rynku wtórnego, w tym przypadku ekonomiści spodziewają się wzrostu sprzedaży o 3,5 proc. (wobec wzrostu o 0,6 proc. miesiąc wcześniej).

Środa

Środowa sesja także zapowiada się stosunkowo spokojnie. Co prawda już w trakcie sesji azjatyckiej poznamy decyzje monetarną Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), to jednak będzie to jedna z nielicznych, istotnych publikacji. Rynkowy konsensus zakłada, że w trakcie czerwcowego posiedzenia RBNZ zdecyduje się utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (0,25%).

Na kolejną ważną publikację przyjdzie nam tego dnia poczekać aż do godz. 16:30, kiedy to, jak co środę amerykańska EIA (Energy Information Administration) opublikuje Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji uwaga inwestorów skupiać się będzie przede wszystkim wokół popołudniowych publikacji z USA. Punktualnie o godz. 14:30 poznamy bowiem raport z amerykańskiego rynku pracy dot. ilości złożonych po raz pierwszy wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, dynamiki PKB w pierwszym kwartale br. oraz zamówień środków trwałych.

Piątek

W trakcie piątkowej sesji nie poznamy ani jednego istotnego raportu makroekonomicznego.


Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta największym przegranym tygodnia! GBP najsłabszą walutą G8
Następny artykułPozorny spokój na notowaniach dolara? – Świat walut Marka Rogalskiego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here