Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 6 kwietnia 2020 r., kiedy to nie poznamy ani jednego istotnego raportu.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Mimo, że już nad ranem (o godz. 6:30) poznamy decyzje monetarną Banku Rezerw Australii (RBA), to konsensus rynkowy zakłada, że stopy procentowe zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie (0,25%).

Na kolejny istotny raport tego dnia przyjdzie nam czekać aż do godz. 16:00, kiedy to Bureau of Labor Statistics (BLS) przedstawi najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Job Openings and Labor Turnover survey (JOLTs) – bo o nim mowa – to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyższy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Środa

Środa także zapowiada się niezwykle spokojnie. Na pierwszą i zarazem jedyną istotną publikację przyjdzie nam bowiem czekać aż do godz. 16:30. Jak co środę amerykańska EIA (Energy Information Administration) opublikuje wówczas Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji najważniejsze będą dwa raporty z rynków pracy w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. Szacuje się, że w kończącym się obecnie tygodniu liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych wyniosła w USA aż 5 mln, co zwiększyłoby ilość osób, które w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 straciły pracę do niemal 15 tys.

W przypadku kanady oczekuje się natomiast wzrostu zatrudnienia w marcu o 10 tys. i utrzymania stopy bezrobocia na poziomie 5,6%.

Piątek

W Wielki Piątek nie poznamy żadnych istotnych raportów.


Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBioMaxima rośnie blisko 700% dzięki koronawirusowi, w górę także MedCamp, Biomed Lublin i Blirt
Następny artykułPolskie Stowarzyszenie Bitcoin reaguje na kryzys: list do minister Jadwigi Emilewicz
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here