Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 8 czerwca 2020 r., kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie zaplanowana na godz. 1:50 (czasu polskiego) publikacja raportu dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Japonii. Szacuje się, że PKB Kraju Kwitnącej Wiśni skurczyło się w pierwszym kwartale br. o 0,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Przed południem poznamy bowiem jedynie dane dot. dynamiki PKB strefy euro. W tym przypadku ekonomiści spodziewają się spadku o 3,2% w stosunku do IV kw. 2019 r. i aż 3,8% w stosunku do I kw. 2019 r.

Na kolejny istotny raport tego dnia przyjdzie nam czekać aż do godz. 16:00, kiedy to Bureau of Labor Statistics (BLS) przedstawi najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Job Openings and Labor Turnover survey (JOLTs) – bo o nim mowa – to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyższy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Środa

Środa także zapowiada się niezwykle spokojnie. Na pierwszą istotną publikację przyjdzie nam bowiem czekać aż do godz. 13:30, kiedy to poznamy najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych. Szacuje się, że ceny dóbr i usług spadły w maju br. o 0,1%, co w ujęciu rocznym miałoby przełożyć się na wzrost o 0,2%.

Jak co środę amerykańska EIA (Energy Information Administration) opublikuje wówczas Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji będzie jednak zaplanowana dopiero na godz. 20:00 publikacja decyzji monetarnej Rezerwy Federalnej (Fed) i oświadczenia FOMC. Biorąc pod uwagę, że konsensus przed tym wydarzeniem nie zakłada żadnego ruchu na stopach w wykonaniu Fed’u, zdecydowanie ważniejsza od samej decyzji może okazać się zaplanowana na 20:30 konferencja prasowa po styczniowym posiedzeniu.

Czwartek 

Jak co czwartek, o godz. 14:30 amerykański Departament Pracy przedstawi także raport dot. liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych. Przypomnijmy, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich jedenastu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 42,626 mln osób.

Piątek

W trakcie piątkowej sesji na szczególną uwagę zasługiwać będzie przede wszystkim publikacja raportu dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że PKB Zjednoczonego Królestwa skurczył się w ujęciu miesięcznym o 18,7%, w ujęciu kwartalnym o 10% a w skali roku o 22,3%.

Autor poleca także:


Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCeny gazu ziemnego z szansą wzrostu. Natgas z potencjałem testu 1,92 USD
Następny artykułZłoto, czy warto w nie teraz inwestować?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here