Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 9 września 2019 r., kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będą jedynie dwa raporty dot. dynamiki wzrostu gospodarczego. Pierwszy z nich pochodzić będzie z Japonii i poznamy go już o godz. 1:50 czasu polskiego. Drugi natomiast dotyczyć będzie Wielkiej Brytanii i poznamy go o godz. 10:30.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Przed południem (o godz. 10:30) poznamy bowiem jedynie raport z brytyjskiego rynku pracy. Szacuje się, że dynamika wzrostu wynagrodzeń utrzymała się w Zjednoczonym Królestwie na poziomie 3,7% a stopa bezrobocia na poziomie 3,9%.

Po południu, punktualnie o godz. 16:00 poznamy także raport z amerykańskiego rynku pracy. Job Openings and Labor Turnover survey (JOLTs) – bo o nim mowa – to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyższy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Środa

Równie spokojnie szykuje się także środowa sesja. Tego dnia na szczególną uwagę zasługiwać będzie mogła bowiem jedynie zaplanowana na godz. 14:30 publikacja raportu dot. inflacji producenckiej (PPI) w USA oraz zaplanowany na godz. 16:30, cotygodniowy raport EIA (Energy Information Administration) dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Czwartek

Mimo, że w trakcie czwartkowej sesji nie poznamy zbyt wielu raportów makroekonomicznych, to bez wątpienia, tego dnia będzie miało miejsce jedno z najważniejszych, bądź wręcz najważniejsze wydarzenie całego tygodnia. Mowa tu oczywiście o posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego, po którym (o 13:45) poznamy decyzje monetarną. Wiele wskazuje bowiem na to, iż EBC podejmie kroki mające na celu luzowanie polityki monetarnej. Już teraz wskazuje się, że oprocentowanie depozytów miałoby spaść z -0,40% obecnie do -0,50%.

Niezwykle istotna może także okazać się zaplanowana na godz. 14:30 konferencja prasowa, podczas której poznamy uzasadnienie decyzji EBC.

Zobacz także: EBC obniży stopy procentowe już 12 września br.?

Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej EBC, rynki poznają również dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) ze Stanów Zjednoczonych.

Piątek

Piątkowa sesja również zapowiada się spokojnie. Tego dnia na szczególną uwagę zasługiwać będzie mogła bowiem jedynie zaplanowana na godz. 14:30 publikacja raportu dot. sprzedaży detalicznej w USA. Szasuje się, że jej wartość wzrosła w sierpniu br. o 0,2% (wobec wzrostu o 0,7% z lipca br.).


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena Bitcoina zmierza w kierunku 9400 USD? Wzrosty BTC są tylko korektą
Następny artykułUzyskaj status klienta doświadczonego z TMS Brokers. Sprawdź unikalny cykl szkoleń wideo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here