Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 8 lipca 2019 r., kiedy to w kalendarzu makroekonomicznym nie ma zaplanowanej ani jednej, istotnej publikacji makroekonomicznej.

Wtorek

Wtorkowa sesja również przebiegać będzie niezwykle spokojnie. Na pierwszą i zarazem ostatnią, istotną publikację makroekonomiczną przyjdzie nam bowiem poczekać tego dnia aż o godz. 16:00, kiedy to poznamy raport z amerykańskiego rynku pracy. Job Openings and Labor Turnover survey (JOLTs) – bo o nim mowa – to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyższy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Środa

Zdecydowanie ciekawiej zapowiada się natomiast środa. Już przed południem (o godz. 10:30) Wyspiarze podzielą się najnowszymi danymi dot. wzrostu gospodarczego oraz produkcji przemysłowej w Zjednoczonym Królestwie.

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji będzie natomiast bez wątpienia zaplanowana dopiero na godz. 16:00 decyzja monetarna Banku Kanady (Bank of CanadaBoC). Biorąc jednak pod uwagę, że zdaniem ekonomistów bank utrzyma stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (1,75%), zdecydowanie ważniejsza od samej decyzji może okazać się treść oświadczenia.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Jakby tego było mało, na godz. 20:00 zaplanowano także publikację protokołu z czerwcowego posiedzenia FOMC. Przypomnijmy, że w trakcie tego posiedzenia Rezerwa Federalna zdecydowała się utrzymać stopy procentowe w niezmienionym przedziale 2,25%-2,50%.

Czwartek

Po niezwykle emocjonującej środzie, czwartkowa sesja nie zapowiada się aż tak interesująco. W ciągu dnia wyróżnić warto bowiem jedynie zaplanowaną na godz. 13:30 publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (EBC) oraz dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) w Stanach Zjednoczonych. Szacuje się, że inflacja bazowa wzrosła w czerwcu br. o 0,2% (wobec wzrostu o 0,1% miesiąc wcześniej).

Piątek

Piątkowa sesja również zapowiada się spokojnie. Tego dnia na szczególną uwagę zasługiwać będzie mogła bowiem jedynie zaplanowana na godz. 14:30 publikacja raportu dot. inflacji producenckiej (PPI) w USA.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – frank, funt i euro największymi przegranymi tygodnia
Następny artykułBitcoin (BTC) rozpoczyna weekend wzrostami. 100 tys. USD w zasięgu?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here