Naga MarketsPoranny komentarz makroWczorajsza publikacja danych dotyczących zmiany zatrudnienia według ADP zawiodła – wzrost o zaledwie 169 tysięcy w kwietniu oznacza, że konsensus NFP w okolicach 220 tysięcy może nie zostać zrealizowany. Dzisiaj oczy wszystkich skupiają się natomiast na brytyjskich wyborach parlamentarnych, które mogą zadecydować o przyszłości UK w Unii Europejskiej.


Czy ktoś patrzy jeszcze na ADP?

We wczorajszym komentarzu makroekonomicznym publikowaliśmy wykres pokazujący, że w ostatnim czasie raport pracy ADP ma mało wspólnego z wynikami NFP – korelacja widoczna przez długi czas w przeciągu minionych miesięcy po prostu nie działała. W związku z tym rynek nie przejął się mocno gorszymi od oczekiwań wynikami zmiany zatrudnienia w USA. Inwestorzy nadal spokojnie czekają na piątkowe odczyty zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

Dzisiaj brytyjskie wybory

Czwartkowa sesja upłynie pod kątem brytyjskich wyborów parlamentarnych – media skupiają się przede wszystkim na tym zagadnieniu. Szczególnie, że w kalendarzu brakuje innych, istotnych wydarzeń makroekonomicznych. Niepewność przedwyborcza zdaje się być nietypowo wysoka – najbardziej prawdopodobne jest jednak zwycięstwo laburzystów i konieczność utworzenia koalicji do rządzenia w kolejnych latach. Rynki finansowe wyceniły, jednak ignorują lwią część ryzyka związanego z wyborami.

Norges Bank obetnie stopy

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Bank Norwegii obniży swoje stopy procentowe o kolejne 25 punktów bazowych (do 1%). Jednocześnie jednak nie zostanie opublikowany dokument wyznaczający nową ścieżkę luzowania. Norges Bank odniesie się na pewno do marcowego raportu polityki pieniężnej, w którym czytaliśmy, że cięcia będą miały miejsce w maju lub czerwcu.

Jakie dane śledzić dzisiaj

W trakcie sesji europejskiej kalendarz makroekonomiczny możemy odłożyć na bok. Przyda nam się dopiero o godzinie 14:30 kiedy poznamy pierwsze i tak naprawdę jedyne istotne dane w tej sesji. Mowa tutaj o standardowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA oraz pozwoleniach na budowę w Kanadzie (14:30). O godzinie 21:00 poznamy natomiast odczyty wartości kredytów konsumenckich, a w nocy czekają nas protokoły z posiedzenia Banku Japonii (01:50) oraz oświadczenie polityki monetarnej RBA (03:30).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here