Naga MarketsDzisiejsza sesja będzie prawdopodobnie tą najspokojniejszą w całym nadchodzącym tygodniu. Dzień Kolumba, upamiętniający odkrycie Ameryki przez sławnego podróżnika wyłącza z handlu Kanadę, z kolei Japonia świętuje Narodowy Dzień Sportu o czym również wspominał Damian Chmiel w dzisiejszym komentarzu makro. Danych z Stanów – jak na lekarstwo, natomiast wtorek przywita nas sporą ilością odczytów z Wysp Brytyjskich. W swoim dzisiejszym komentarzu makroekonomicznym BNP Paribas zdradza czego można się spodziewać po jutrzejszym datageddonie oraz na jakiej parze najlepiej wykorzystać nadchodzące dane.


Ekonomiści banku są nastawieni pozytywnie względem wtorkowych odczytów z Wielkiej Brytanii i oczekują, że publikowane dane wesprą wycenę GBP na rynku. Zdaniem BNP jutrzejszy odczyt CPI zaskoczy inwestorów i wykaże poziom 0,1% r/r (prognozy zakładają 0,0%).

BNP przyznaje, że inflacja (szczególnie konsumencka) na terenie Wysp nadal nie jest bliska zakładanemu przez Bank of England poziomowi. Niemniej jednak bank prognozuje spory przyrost wynagrodzeń Brytyjczyków co przełoży się na wzrost średniego wynagrodzenia (nie uwzględniającego jednak bonusu) o 3,0% r/r. [pullquote] Grasz na danych? Wybróbuj HFT Robotero. [/pullquote] Jeśli przewidywania BNP sprawdziłyby się, byłby to najszybszy wzrost płac w Zjednoczonym Królestwie od stycznia 2009 roku. Pozytywne mają się również okazać dane dotyczące brytyjskiego poziomu bezrobocia, które w środowym odczycie ma odnotować kolejny dołek – tzn. 5,4%.

Pomimo tego, że ekonomiści banku już oficjalnie zrewidowali swoje prognozy odnośnie ewentualnych podwyżek brytyjskiego kosztu pieniądza, to w dzisiejszej rekomendacji przyznają oni, że istnieje spora szansa na reakcję kupujących w obliczu nadchodzących danych. W związku z tym, choć rynek nie przewiduje zmian w brytyjskiej polityce monetarnej do końca 2016 roku, BNP rekomenduje sprzedaż EUR/GBP w oczekiwaniu na dotarcie do poziomu 0,70. EURGBPDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułHighSky FX Flash – ZŁOTO – podtrzymanie wzrostów
Następny artykułTrade Ideas od UBS. Nowy tydzień, nowe pozycje.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here