Naga MarketsPrzed Gaming Factory najciekawsze półtora roku w historii, twierdzi prezes AdamkiewiczGaming Factory SA, producent i wydawca gier na PC i konsole, rozpoczął w środę pierwszą publiczną ofertę akcji, w ramach której chce pozyskać do 17 milionów złotych. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie przeznaczona na produkcję nowych tytułów. Prezes zarządu spółki, Mateusz Adamkieiwcz, podczas rozmowy przeprowadzonej dla Comparic24.tv podkreślał, że przed prowadzonym przez niego podmiotem najciekawsze miesiące oraz lata rozwoju w dotychczasowej historii.

  • Przyjmowanie zapisów inwestorów instytucjonalnych przewidziane jest od 3 do 8 lipca, a debiut na GPW zaplanowano na III kw. br.
  • Dla Inwestorów Indywidualnych zarezerwowano 50% z planowanej liczby oferowanych akcji
  • Z emisji Nowych Akcji Gaming Factory zamierza pozyskać 15-17 mln PLN. Ok 70 proc. wpływów przeznaczy na produkcję gier

Te artykuły również Cię zainteresują
Gaming Factory chce dokończyć produkowane tytuły i wprowadzić nowe pomysły na rynek

Ze środków pozyskanych podczas emisji spółka ma zamiar dokończyć część tytułów, nad którymi obecnie pracuje. Oprócz tego w planach znajdują się całkowicie nowe produkcje: Symulator Milioner, Bakery Simulator 2 lub Farming Life 2. Średni koszt pojedynczego projektu, wynikający z dotychczas podpisanych przez spółkę umów wynosi około 200-600 tys. PLN

To dla nas historyczny moment. Konsekwentnie dążymy do zwiększania skali naszej działalności, ponieważ chcemy być istotnym partnerem na rynku deweloperów i wydawców gier. Dołączenie do grona spółek publicznych pomoże nam realizować to założenie. Chcemy być przejrzystą spółką, która daje inwestorom dużo powodów do zainteresowania. Nie wykluczamy również wypłaty dywidendy, która w naszej ocenie jest najlepszym sposobem na pokazanie akcjonariuszom płynności finansowej – mówił Mateusz Adamkiewicz.

Pozostała część z pozyskanych środków (około 30%) ma zostać przeznaczona na rozwój działu marketingu oraz pokrycie kosztów związanych ze wsparciem wydawania gier oraz ich promocji wśród graczy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here