Naga MarketsPrzed FOMC Nomura otwiera nowe longi na USD/JPY z celem na 106 i SL na 102.70
Yokohama – źródło: fotolia.com

18 grudnia 2013
Oczekiwania co do dzisiejszego FOMC są podzielone, ale Nomura uważa, że perspektywy umocnienia Jena są już mocno ograniczone niezależnie od tego co ogłosi Fed.
“Jeśli Fed rozpocznie tapering różnica między polityką monetarną USA i Japonii będzie wyraźna. Jednak nie spodziewamy się żeby ta decyzja miała zbyt wielki wpływ na rynki. Obecna korelacja między oczekiwaniami na tapering i ryzykownymi aktywami się zmieniła, ponieważ wzrost w USA jest już silny i dlatego tapering oczekiwany.” uważa bank.
“W związku z tym nie oczekujemy wielkiej reakcji na rynku. Odwrotnie – jeśli Fed nie podejmie decyzji, może to spowodować znaczący spadek USD/JPY.” dodaje Nomura.
“Jednak gołębie nastawienie Fed wspomaga globalne rynki, wliczając w to rynek akcji w Japonii. Istnieje silna korelacja pomiędzy USD/JPY a cenami akcji w Kraju Kwitnącej Wiśni, dlatego poprawa apetytu na ryzyko będzie ograniczać spadki na Dolarze do Jena”
W związku z tym Nomura otworzył nową długą pozycję na USD/JPY na poziomie 102.70 ze stopem na 100.75 i celem na 106. Pozycja ma zostać utrzymana do II kwartału 2014 roku.

 

Przed FOMC Nomura otwiera nowe longi na USD/JPY z celem na 106 i SL na 102.70

 

Na podstawie: eFXnewsConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

  1. Z takim stop lossem to czego oni mają się bać. Jeśli scenariusze rozważone, większość ze scenariuszy wskazuje na wzrosty, do tego trend po ich stronie. Wchodzą z dobry R:R i szansami po ich stornie jakieś 70-80% Co więcej chcieć 😉

  2. Ja bym nie kupował dopóki jakiejś wzrostowej na D1 nie zobaczymy… chyba że buy stop po FOMC i mocno trzymać się fotela ;)))

  3. Nomura co do Jena nie myli się często. Także można się spodziewać, rzeczywiście jego osłabienia i wzrostów na USD/JPY. Wczoraj sygnalizowana pozycja na EUR/JPY ma się dość dobrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here