Naga MarketsAlibabaNotowania Alibaby w trakcie dzisiejszej sesji osuwały się o 3% w związku z opublikowanym w weekend raportem sugerującym, że przed chińskim odpowiednikiem eBeya i nsazego rodzimego Allegro bardzo silne spadki notowań giełdowych – nawet o 50%.


Jak nisko może osunąć się Alibaba?

Dzisiejsza deprecjacja notowań na akcjach Alibaby (BABA) została wywołana tekstem opublikowanym przez Jonathana R. Lainga na łamach Barron’s. W rozległym artykule czytamy,  że notowania spółki mogą osunąć się w najbliższej przyszłości nawet o 50%.

Obecnie nikt nie pamięta już największego w historii IPO (pierwszej oferty publicznej) sprzed roku, kiedy akcje chińskiego giganta internetowego wzrosły o ponad 75% w zaledwie dwa miesiące. Od tego momentu rozpoczęła się jednak bardzo podłużna spirala spadkowa – notowania zatrzymały się w okolicach ceny początkowej (68USD), aby następnie spaść jeszcze głębiej pod poziom 64USD. Nic nie wskazuje na to, że osunięcia właśnie teraz odbiją – chińska gospodarka ma wyraźne kłopoty, konkurencja w branży e-commerce wzrasta, a przedsiębiorstwo ma problemy w zakresie kultury korporacyjnej oraz nadzoru korporacyjnego.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI OPTIONTRADE – SPRAWDŹ TERAZ

W zeszłym tygodniu Alibaba poinformowała, że wolumen transakcji w trzecim kwartale będzie mniejszy od zakładanego. Jeszcze w poprzednich latach dynamika wzrostu obrotów wynosiła powyżej 50% (w czerwcu tego roku spadła natomiast do 34%). Przedsiębiorstwo posiadające dwie strony zajmujące się sprzedażą detaliczną tłumaczy taki stan rzeczy spadkiem wydatków konsumenckich oraz spowolnieniem gospodarczym chińskiej gospodarki – Kraj Środka rozwija się najwolniej od sześciu lat.

Gorące akcje zaczynają się ochładzać?

Oczywiście Alibaba nie straci wszystkich swoich fanów w jednym momencie. Cały czas znaleźć można wielu inwestorów w wierzących w rynkowe odbicie Alibaby. Zdaniem Barron’s BABA nie rozchodzi się już jednak jak ciepłe bułeczki i popularność wyraźnie się ochładza. Świadczyć mają o tym między innymi dane zebrane na poniższym rysunku:

(Notowania Alibaby osiągnęły w zeszłym roku poziom $120 i od tego czasu spadły o 46%. W dłuższym okresie spółka raportowała duże i stałe wzrosty przychodów. Chińska gospodarka jednak słabnie i cały czas zwiększa się konkurencja).

ON-BM639_CovCht_G_20150911210841

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ ANALIZĘ TESLA MOTORS

Jeżeli kryzys chińskiej gospodarki nie zostanie szybko zażegnany, a dynamika wyników Alibaby nadal będzie się osuwała, wtedy zdaniem Baronn’s notowania osuną się o kolejne 50% w przeciągu kilkunastu najbliższych miesięcy.

Co sugerują wskaźniki i analiza techniczna

Zostawiając jednak na boku wyniki sprzedaży Alibaby oraz sytuację fundamentalną spółki przyjrzyjmy się technice. Po dzisiejszych osunięciach wskaźniki i średnie ruchome obróciły się na stronę podażową i rekomendują silną wyprzedaż akcji:

wskazniki

Na wykresie świecowym (D1) widać natomiast wyraźnie, że cena od końca zeszłego roku notorycznie się osuwa. Co prawda poruszała się w zakresie dołków z 2014 roku (83.00USD), jednak ostatecznie poziom został całkowicie pokonany, a cena zaczęła rysować coraz głębsze dołki. Po dojściu do 57.90USD miejsce miało cofnięcie korekcyjne – jednak nie na długo – cena nadal kontynuuje ruch podaży w kierunku tegorocznych dołków.

pobrane

Broker OptionTrade daje możliwość gry w oparciu o notowania Apple oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here