Naga Marketsjeremy corbynPlan Borisa Johnsona, nowego premiera Wielkiej Brytanii (UK) zakłada opuszczenie Unii Europejskiej z porozumieniem lub bez do 31 października 2019 roku. Jednakże na tzw. hard-Brexit nie godzi się wielu polityków, w tym Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy.

Johnson buduje dla siebie wsparcie wśród wyborców, kierując ku nim zobowiązania finansowe. To może jednak nie wystarczyć, gdyż Corbyn będący w opozycji do planów premiera zasygnalizował, że zwoła wotum nieufności dla rządu, kiedy Parlament powróci do obrad po przerwie wakacyjnej w przyszłym miesiącu (3 września 2019 r.).

Parlament zablokuje hard-Brexit?

W ostatnim czasie, Sekretarz Zdrowia Matt Hancock stwierdził, że Parlament nie jest w stanie zablokować wyjścia z UE bez porozumienia. Odmiennego zdania jest natomiast Dominic Grieve, były prokurator generalny, który uważa, że jeśli Corbyn zdobędzie wystarczające poparcie dla wotum nieufności, Parlament może zmusić do mianowania nowego premiera na czele rządu jedności narodowej.

W ciągu 14 dni po udanym głosowaniu nad wotum nieufności „obecny premier nie może nic zrobić, aby powstrzymać tworzenie nowej administracji, jeśli będzie tego chciała większość Izby Gmin” – oświadczył Grieve.

Corbyn zdeterminowany do walki

Jeremy Corbyn chciałby przedterminowych wyborów parlamentarnych na co nie godzi się premier Boris Johnson. Podczas wizyty w jednym z brytyjskich szpitali w celu promowania swojej deklaracji zwiększenia wydatków na zdrowie, Johnson powiedział, że wyborcy mają dość głosowania.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii głosowali w wyborach w 2015 r., mieli referendum w 2016 r. i kolejne wybory w 2017 r. Chcą, abyśmy dostarczyli to, o co prosili – to znaczy opuścić UE. Ostatnią rzeczą, którą chcę zrobić teraz, to zwołanie kolejnych wyborów – powiedział.

Zobacz też: Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) może wyhamować rajd franka (CHF)

Wygląda więc na to, że lider Partii Pracy faktycznie wystąpi o wotum nieufności dla rządu Johnsona. Jak powiedział, jego partia „zrobi wszystko, co w naszej mocy”, aby powstrzymać Wielką Brytanię przed wyjściem z UE bez porozumienia.

Kurs funta do dolara (GBPUSD) wybije się z wąskiej konsolidacji?

Notowania funta w relacji do dolara amerykańskiego jeszcze w lipcu pokonały kluczowe wsparcie w okolicach okrągłego poziomu 1,2400. Po jego przekroczeniu, cena 1 sierpnia wyznaczyła minima na poziomie 1,2078.

Jak widać na wykresie dziennym GBPUSD poniżej, kurs od czasu ustanowienia dołka konsoliduje, a świece charakteryzują się długimi cieniami u dołu. Dodatkowo powstał inside bar, z którego cena próbuje się dziś wybić górą. Jeśli dojdzie do zamknięcia notowań ponad maksimami świecy matki (1,2170), pojawi się szansa na korekcyjne odbicie.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres dzienny - 6 sierpnia 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres dzienny – 6 sierpnia 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here