Naga MarketsLogo giełdy coinbasePrzeciwko Coinbase wniesiono pozew zbiorowy. Chodzi o to jakoby część insiderów giełdy rzekomo skorzystała z wprowadzenia na nią Bitcoin Cash (BCH) w grudniu 2017 r. Dokument złożony 20 listopada w Sądzie Rejonowym Północnej Kalifornii wyjaśnia, dlaczego powodowie uważają, że Coinbase “przedstawiła fałszywe i zwodnicze oświadczenie” na temat wprowadzenia na rynek forku Bitcoina.


Ponoć na giełdzie doszło do wzrostu ceny Bitcoin Cash i jednoczesnego sztucznego obniżenia ceny bitcoina. Cześć inwestorów, którzy wiedzieli wcześniej, że Coinbase wprowadza Bitcoin Cash, mogli rzekomo kupić i sprzedać token przed innymi klientami.

Skarga wyjaśnia:

“W wyniku tego programu Indywidualni Pozwani i Coinbase umożliwili Coinbase zarobienie na znacznych opłatach z transakcji klientów, dzięki czemu Coinbase zyskało na zawyżonej cenie za BCH (…).”

Zarobili też uprzywilejowani inwestorzy, którzy “sprzedawali BCH po zawyżonych cenach podczas startu.” 

Nowy pozew

Wcześniej sprawa była już składana w sądzie, ale została odrzucona z powodu braku podstawy prawnej. W związku z tym w nowym pozwie stwierdza się, że wdrożenie nie spełniło norm dotyczących umieszczania kryptowaluty na GDAX (obecnie Coinbase Pro). Jako argument podaje się też to, że cena BCH była poddana manipulacji. Powodowie domagają się odszkodowania i rekompensaty w wysokości ustalonej na rozprawie, a także opłacanie kosztów poniesionych w toku postępowania sądowego.

Giełda musi udzielić odpowiedzi na zarzuty do 20 grudnia. Przesłuchanie zaplanowano na 31 stycznia 2019 r. Pełnomocnik powoda nie odpowiedział na prośbę mediów o komentarz. Firma także odmówiła komentarza.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Giełda jest jednym z liderów rynku. Ponoć na przestrzeni zeszłego roku pozyskiwała 50 tysięcy nowych rachunków handlowych każdego dnia. Pokazuje to skalę wzrostu popularności tym rynkiem w 2017 roku, twierdził prezes przedsiębiorstwa, Brian Armstrong, który był jednym z prelegentów podczas Players Technology Summit organizowanego w San Francisco przez Bloomberga.

Miesiąc temu firma poinformowała, że zamierza przeznaczyć dodatkowe $300 milionów środków inwestycyjnych na przyspieszenie procesu adopcji oraz wzrostu popularności kryptowalut:

„W Coinbase wierzymy, że kryptowaluty i technologie które je zasilają, stanowią przełom w informatyce mogący zmienić zarówno Internet jak i globalny system finansowy na lepsze. Widzimy ogromną szansę w blockchain, pozwalającą zbudować kolejny przełomowy etap globalnej sieci (często nazwany Web 3.0), która odda kontrole w ręce konsumentów, uwalniając nową erę innowacji i oferując dostęp do możliwości ekonomicznych większej liczbie ludzi na całym świecie.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here