Naga Markets

Jak wynika z nowych danych zespołu strategów Bank of America (BoA), Inwestorzy detaliczni nadal nie stracili zaufania do hossy na akcjach pomimo trudnego początku roku. Nie dla wszystkich spółek początek roku okazał się zbawienny, ponieważ część z nich straciła nawet 21 procent. Wiele z nich jednak zachowuje wzrostowy akcent i według analityków BoA w minionym tygodniu akcje kupowali głównie klienci detaliczni i fundusze hedgingowe.

  • Początek roku nie był dla wszystkich spółek z amerykańskiego parkietu zbawienny
  • wiele z nich straciło nawet 20%, mimo to jednak inwestorzy są pozytywnie nastawieni do dalszego wzrostu najważniejszych z nich
  • Według analityków Bank of America – inwestorzy detaliczni byli głównymi kupującymi w ubiegłym tygodniu
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

BoA: inwestorzy silnie wierzą w dalszą hossę

Rajd Świętego Mikołaja na przełomie ubiegłego już roku, oraz obecnego 2022r. można uznać za udany. Zgodnie z predykcjami istotnie główne rynki akcyjne rosły, chociaż nie można tego powiedzieć o wszystkich spółkach. Część z nich w pierwszym tygodniu stycznia odnotowało spadki rzędu nawet 20% z głównego parkietu – indeksu S&P 500. Niemniej jednak, według analityków Bank of America (BoA), inwestorzy nadal silnie wierzą w trwającą hossę na amerykańskim parkiecie.Klienci BofA Securities byli niewielkimi nabywcami netto amerykańskich akcji w pierwszym tygodniu 2022 r. (0,5 mld USD), podczas którego S&P 500 spadł o 1,9%. Klienci kupowali zarówno ETF-y, jak i akcje. W minionym tygodniu kupowali głównie klienci detaliczni i fundusze hedgingowe, podczas gdy klienci instytucjonalni rozpoczęli rok od największego tygodniowego odpływu środków od połowy stycznia ubiegłego roku. Klienci kupowali akcje we wszystkich trzech segmentach wielkościowych (large/mid/small)” – napisali analitycy.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 13/01/2022
Kurs indeksu Dow Jones 13/01/2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Jak widać jednak zaufanie inwestorów do stale rosnącego rynku zostało w tym tygodniu poddane relatywnie silnej próbie. Trwający tydzień nie był szczególnie silny, jednak nadal widać tendencje do skupowania akcji główne wśród inwestorów detalicznych. S&P 500 spadł w poniedziałek o ponad 2% do sesyjnych minimów, co stanowi przykład poddania próbie silnej wiary inwestorów w dalsze wzrosty. Działo się tak między innymi dlatego, że  inwestorzy przyglądali się 10-letniej stopie zwrotu z obligacji skarbowych w kierunku 2%, dodatkowo podsycając obawy o nadal rosnącą inflację.

Z pewnością nie jest to łatwy okres dla rynku akcyjnego – podają analitycy. Jednak słabość akcji w tym miesiącu doprowadziła do tego, że znane firmy z Wall Street zalecają inwestorom kupno akcji, podsycając apetyt uczestników detalicznych tego rynku. Jak podają analitycy BlackRock: “W szczególności można powiedzieć, że może to być czas na rozpoczęcie polowania w obszarze technologii i oprogramowania. Niektóre z tych obszarów zostały nieproporcjonalnie przecenione w pierwszych sześciu dniach notowań.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here