Naga MarketsW czwartek o godzinie 14:30 poznaliśmy cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy. W tygodniu kończącym się 23 grudnia liczba wstępnych zadeklarowanych bezrobotnych wyniosła 245 tysięcy poinformował Departament Pracy.


Wartość ta nie zmieniła się od poprzedniego tygodnia, kiedy to również było 245 tysięcy bez rewizji. Czterotygodniowa średnia krocząca wyniosła 237 750, co stanowi wzrost o 1750 w porównaniu średnią z poprzedniego tygodnia.

Skorygowana sezonowo stopa bezrobocia wyniosła 1,4 proc. za tydzień kończący się 16 grudnia, bez zmian w stosunku do poprzedniego tygodnia. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyrównana sezonowo wyniosła 1,943,000 po wzroście o 7tysięcy w poprzednim tygodniu, rewizja w górę o 4 tysiące. 4-tygodniowa średnia wyniosła 1,919,750 po spadku o 4250.

Reakcja rynku

Po wczorajszym wybiciu lokalnego oporu para EURUSD kontynuuje marsz na północ. Kurs wyraźnie znajduje się powyżej poziomu 1.1900 i zmierza do 1.1950 gdzie znajduje się zewnętrzne mierzenie Fibonacciego – 161,8%. Amerykański indeks SP500 pozostaje spokojny przed otwarciem rynku w USA  blisko 2690 punktów.

EURUSD H1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/CHF, CAD/JPY, GBP/CHF
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sygnały kupna na BZWBK [BZW] i Sanoku [SNK]
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here