Naga MarketsGdzie najlepiej ukryć swój BTC? Pod łóżkiem? Oczywiście, że nie! Jest jednak miejsce, o którym być może nie pomyśleliście – podziemne krypty. W dobie coraz śmielszych ataków hakerskich mających na celu kradzieże kryptowalut, zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa swoim coinom wydaje się jednym z największych wyzwań stojących przed inwestorami i zwolennikami nowej, cyfrowej ekonomii. Jak się okazuje, oprócz powszechnie znanych portfeli, kryptowaluty można także przechowywać w skarbcach…i nie chodzi tu wcale o wyemitowane przez Tangem – startup z siedzibą w Szwajcarii i Singapurze – inteligentne banknoty z wbudowanym chipem, które mają umożliwić i jednocześnie ułatwić posługiwanie się bitcoinem tak jak normalną gotówką a o przechowywanie tradycyjnych kluczy publicznych i prywatnych.Firma o nazwie Xapo stworzyła krypty, które, rzekomo znajdują się głęboko pod ziemią. Jednym ze zwolenników tego rozwiązania jest inwestor z Wall Street, Mike Novogratz, który już w listopadzie 2017 roku przyznał, że jego zdaniem “Bitcoin z łatwością może osiągnąć 40 tys. USD do końca 2018 roku.” Ponadto przy tym projekcie współpracuje również założyciel Linkedin Corp. Reid Hoffman, którego firma typu venture capital, Greylock Partners, już w 2014 roku zainwestowała 20 milionów dolarów w Xapo w 2014 r. Ponadto Bloomberg powołując się na dwóch klientów Xapo twierdzi, że w skarbcach mieści się około 10 miliardów dolarów w BTC.

Bloomberg poinformował również, że argentyński przedsiębiorca, Wences Casares przekonał inwestorów venture capital z Doliny Krzemowej, że Bitcoin jest globalną walutą przyszłości i nakłonił ich do zainwestowania w Xapo.

Jak to działa?

Sklepiska Xapo znajdują się głęboko pod ziemią, co firma nazywa “geograficznie rozproszonymi na trzech kontynentach lokalizacjami”. Jak twierdzą przedstawiciele Xapo, wszystkie poufne informacje, takie jak klucze prywatne i materiały kryptograficzne, są fizycznie przechowywane na serwerach offline, które nigdy nie mają i nigdy nie będą miały dostępu do Internetu lub innego rodzaju sieci.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa, sklepienia zawierają wiele warstw zabezpieczeń kryptograficznych. Używane procesy obejmują uwierzytelnianie wieloskładnikowe i segmentację klucza prywatnego.

Serwery są natomiast strzeżone zarówno przez ludzi, jak również przez zautomatyzowane środki bezpieczeństwa i podlegają pełnej kontroli przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Same skarbce znajdują się natomiast w takich lokalizacjach, które mają zapewnić odpowiednią ochronę środków użytkownika przed utratą nawet w przypadku wystąpienia zdarzenia o charakterze katastrofalnym.


Chcesz kupić i bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNO

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEFIX: Trendy boczne na EUR/USD i GBP/USD, kontynuacja wzrostów na USD/JPY ?
Następny artykułDlaczego SEC powinna przyznać amnestię nielegalnym ICO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here