Naga MarketsNa parze walutowej NZDCAD nadal otwartą mam pozycję długą. Od czasu jej zajęcia, nie pojawił się jednak żaden ciekawy sygnał. Obecnie nie widać też zbyt wiele par, na których mogła by się pojawić dobra okazja, a te, które dobrze rokują wymieniłem poniżej.

Przyszły tydzień należał będzie do banków centralnych, poznamy bowiem politykę monetarną Fedu (środa), Europejskiego Banku Centralnego (czwartek) oraz Banku Japonii (piątek). W związku z tym na części walorów nie będę zajmował pozycji przed tymi wydarzeniami, nawet jeśli pojawią się stosowne sygnały.

Poza tym, startujemy z bitwą, gdzie strategia price action TDiS w moim wykonaniu stanie w szranki ze strategią mechaniczną Adama Raka – Double Bollinger Bands. Każdy z nas ma rachunek w Royal z kwotą 5.000 USD i będzie na nim rozgrywał setupy swojej strategii. Więcej informacji w najbliższym czasie.

EURCAD

Krótkoterminowy trend na notowaniach pary walutowej EURCAD zmienił się na wzrostowy. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, skutecznie wybite zostały trzy ostatnie szczyty, które stanowiły barierę broniącą przed wzrostami.

Obecnie będę tu szukał okazji do kupna po korekcie, która powinna zaprowadzić notowania do strefy wsparcia stanowionej przez zakres 33-66% ostatniego impulsu wzrostowego.

Podobnie sytuacja wygląda na parze walutowej EURUSD, o której pisałem w ostatnim przeglądzie.

USDCHF

Na EURUSD mamy trend wzrostowy, a jak można się domyśleć, para walutowa USDCHF porusza się w trendzie spadkowym. Wczoraj wybite zostały ostatnie dołki i powstał nowy impuls spadkowy. Zakończenie korekty tego impulsu można będzie wykorzystać do zajmowania pozycji krótkich, o ile pojawi się stosowny sygnał.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here