Naga MarketsSektor bankowy w Polsce przechodzi korektę. Związane jest to z wieloma czynnikami, które skumulowały się w pierwszym półroczu 2015 roku. Zaczęło się jeszcze w grudniu 2014 roku, kiedy to KNF wydał rekomendację w sprawie wypłaty dywidend za 2014 rok. Połowa stycznia to najbardziej kryzysowy moment czyli skokowy wzrost wartości franka szwajcarskiego do PLN. A od maja do sektora bankowego wtrąca się polityka, co nie pozwala na odbicie. Najpierw kandydat a teraz już prezydent elekt zapowiedział umożliwienie spłaty frankowiczom rat po kursie zaciągnięcia kredytu, teraz kandydatka na premiera ma zamiar sfinansować kiełbasę wyborczą zyskami banków. Do tego dołączył się jeszcze aktualny rząd zapowiadający pomoc frankowiczom również na koszt banków.

Wszystko to spowodowało przecenę całego sektora WIG-BANKI i wyłamanie kanału, w którym sektor poruszał się od początku 2014 roku. Technicznie po takim wyłamaniu powinniśmy mieć przynajmniej re-test dolnego ograniczenia kanału, w którym sektor się poruszał. To faktycznie już się dzieje. Na wykresie WIG-BANKI świeca z długim dolnym cieniem dwa tygodnie temu i kolejna wzrostowa świeca w ostatnim tygodniu. Dopiero jednak wyjście zdecydowaną świecą wzrostową powyżej 7300pkt pozwoli na bardziej optymistyczne spoglądanie w stronę tego sektora.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres indeksu WIG-BANKI dla interwału 1W.
Wykres indeksu WIG-BANKI dla interwału 1W.

Żeby nie ograniczać się tylko do wykresu całego sektora, warto przyglądnąć się poszczególnym bankom indeksu WIG20. Wszystkie banki, jak jeden poruszają się na dziennych interwałach w kanałach spadkowych. Jak widać na zakup akcji banków jest jeszcze za wcześnie, ale warto podane poniżej poziomy obserwować, ponieważ odwrócenie trendu może mieć bardzo dynamiczny charakter.

BZWBK porusza się w kanale spadkowym od połowy kwietnia. Dopiero wyjście powyżej 325zł zmieni średnioterminowy układ.
Wykres BZWBK dla interwału 1D.
Wykres spółki BZWBK dla interwału 1D.
MBANK porusza się w kanale spadkowym od maja. Wyjście ponad 405zł da sygnał odwrócenia średnioterminowego trendu spadkowego.
Wykres spółki MBANK dla interwału 1D.
Wykres spółki MBANK dla interwału 1D.
PEKAO porusza się w kanale spadkowym od lokalnego szczytu z końcówki kwietnia. Powyżej 180zł możliwe wzrosty.
Wykres spółki PEKAO dla interwału 1D.
Wykres spółki PEKAO dla interwału 1D.
ALIOR porusza się w kanale spadkowym od 18 maja. Walor jest bardzo blisko wyjścia górą z kanału spadkowego, powyżej 87zł możliwe wzrosty.
Wykres spółki ALIOR dla interwału 1D.
Wykres spółki ALIOR dla interwału 1D.
PKO porusza się w kanale spadkowym od maja. Wyjście powyżej 31,5zł umożliwi wzrosty.
Wykres spółki PKO dla interwału 1D.
Wykres spółki PKO dla interwału 1D.

logo-HFT-1_250x80Partnerem działu GPW jest polski broker HFT Brokers, który prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia KNF. Broker udostępnia 450 kontraktów na akcje spółek z całego świata. W HFT możesz również uzyskać dostęp do HFT Robotero. Dzięki strumieniowi danych serwisu Reuters opublikowane wartości trafiają wprost na Twój rachunek już w chwili publikacji, a egzekucja zlecenia liczona w milisekundach da Ci nieosiągalną dotąd przewagę. Dowiedz się więcej o ofercie HFT Brokers

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed akcje | forex kursy walut | euro notowania | s&p notowania | de30 dax | lotos kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here