Naga Markets

kurs złotego PLNDotychczas, pomimo ubiegłotygodniowych spadków WIGu, kurs krajowej waluty pozostawał silny z powodu rosnących oczekiwań na podwyżki stóp procentowych przez RPP. Od poniedziałku obserwujemy jednak silne osłabienie złotego – kurs EUR/PLN odbił z rejonu 4,52 w kierunku 4,60, a kurs USD/PLN z 3,96 powyżej 4,11. Eksperci z BNP Paribas zwracają uwagę, że cały czas notowania zarówno EUR/PLN jak i USD/PLN pozostają w dłuższym ujęciu w trendzie bocznym, a obecne osłabienie złotego jest zgodne z ich prognozami, czyli ok. 4,6-4,55 dla EUR/PLN i 4,02-4,15 w horyzoncie 3 oraz 12 miesięcy.

Kurs euro i dolara w trendzie bocznym w długim terminie – BNP

Wyraźnych zmian nie widać w notowaniach polskich obligacji skarbowych. Rentowności 10-letnich obligacji pozostają w rejonie 4,0%.W związku z rewizją naszych prognoz odnośnie docelowego poziomu stóp procentowych w Polsce w 2022 r. (z 4,0% do 4,5%) podtrzymujemy nasze umiarkowanie negatywne nastawienie względem rynku długu – napisano w notatce BNP Paribas.

Zgodnie z raportem oznacza to preferencję obligacji zmiennokuponowych i o krótkim terminie zapadalności (do 3,5 lat), które obecne są głównie w funduszach obligacji korporacyjnych i grupie funduszy dłużnych uniwersalnych krótkoterminowych.

W związku z rosnącą stawką WIBOR te segmenty rynku obligacji powinny zachowywać się lepiej względem obligacji stałokuponowych i o długim terminie zapadalności obecnych w funduszach obligacji skarbowych – podsumowano.

Kurs USDPLN i EURPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN i EURPLN na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: intercars akcje opinie | frank pln | orange akcje opinie | kryptowaluty kursy | najwyższy kurs hrywny | wp akcje | notowania biomed |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

XTB

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here