Przecena na złocie i srebrze. Ropa naftowa w lokalnej konsolidacji, WTI po 45,70$
Cena ropy, złota i srebra

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować cofnięcie na rynku metali szlachetnych oraz niezdecydowanie na ropie naftowej. Złoto i srebro zamknęły dzień pod kreską, a ropa naftowa mimo solidnej przeceny po danych o zapasach zdołała się umocnić. Sprawdźmy jak wyglądają wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Notowania złota wróciły wczoraj poniżej kluczowej strefy przy 1850$. Rynek miał więc szasnę na kontynuację zwyżki, jednak jej nie wykorzystał. Aktualnie wspomniana strefa powinna być oporem, z kolei wsparcie znajduje się przy 1815$. Dziś większa zmienność może się pojawić o 13:45 i 14:30, co ma związek z decyzją i konferencją EBC. 

Wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Po wczorajszych zaskakujących danych o zapasach, notowania ropy naftowej ruszyły w dół. Niemniej ruch był chwilowy i ostatecznie sesja zakończyła się na plusie. Patrząc na ujęcie H4, cały czas możemy mówić o trendzie wzrostowym. Aby doszło do jego załamania, kurs musiałby w pierwszej kolejności wybić układ 1:1, który został zaznaczony niebieskim prostokątem, a następnie strefę przy 43,70$.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD przed decyzją EBC

wykres ropy
Ropa interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Spoglądając na rynek srebra na interwale H4, wczoraj podobnie jak na złocie doszło do wyraźnego cofnięcia. Spadki zatrzymały się na wysokości horyzontalnej strefy wsparcia przy 23,65$, która pozostaje istotna w krótkim terminie. Jeżeli zostanie ona utrzymana, niewykluczony jest ruch w kierunku ostatnich szczytów. Niemniej w przypadku wybicia dołem, spadki mogą przybrać na sile. 

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here