Naga Markets

vitalik ButerinNiedawny kryzys na rynku kryptowalut uderzył nie tylko portfele małych inwestorów, ale także w dużych przedsiębiorców, wymazując miliardy dolarów z ich fortun. Jednym z nich jest Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, który ujawnił w piątek w mediach społecznościowych, że nie jest już miliarderem. Kurs ETH/USD nieznacznie wzrasta w weekend powyżej okrągłego poziomu 2000 USD.

Majątek Buterina zanurkował wraz z kursem Etheru (ETH)

W 2014 roku, Viatalik Buterin, 28-latek z Kanady założył sieć Ethereum, z wiodącą kryptowalutą Ether, drugą pod względem kapitalizacji rynkowej. Tymczasem Buterin ujawnił w piątek w mediach społecznościowych, że nie jest już miliarderem. Po osiągnięciu szczytu ponad 4800 USD w listopadzie zeszłego roku, cyfrowa waluta straciła 60 procent swojej wartości. ETH kosztuje obecnie nieco ponad 2000 USD.Viatalik Buterin przyznał to w odpowiedzi na tweeta o innych miliarderach — Elonie Musku i Jeffie Bezosie, którzy znajdują się na szczycie listy najbogatszych osób. W 2014 roku Vitalik i wielu innych inżynierów, w szczególności Charles Hoskinson (twórca Cardano) i Joseph Lubin, założyli platformę Ethereum. Vitalik posiada portfel cyfrowy, którego zawartość ETH w listopadzie wyceniono na około 1,5 miliarda dolarów.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

NED

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami

Vitalik Buterin – najmłodszy krypto miliarder

W 2021 r., gdy cena Ethereum przekroczyła 3000 USD, Buterin został najmłodszym kryptomiliarderem na świecie. Jednak od tego czasu trend się odwrócił, a ETH obecnie walczy z utrzymaniem poziomu 2000 USD. Mimo to jest to druga co do wielkości kryptowaluta na świecie, której wycena rynkowa wynosi około 300 miliardów dolarów.

W piątek w innym tweecie Buterin stwierdził:

Naprawienie błędu w swoich przekonaniach wymaga zaakceptowania faktu, że wcześniejsza wersja siebie przyniosła światu szkodliwą wartość (zwłaszcza jeśli zajmujesz się polityką, ale także w niektórych innych sektorach).

Cierpią również inni miliarderzy

Według Bloomberg Billionaires Index, Changpeng Zhao, założyciel giełdy kryptowalut Binance, odnotował w tym roku spadek majątku o ponad 80 miliardów dolarów, czyli 84% jego bogactwa.

Największa kryptowaluta na świecie straciła w tym miesiącu około jednej piątej swojej wartości, ponieważ oszałamiający upadek TerraUSD, tak zwanego stablecoina, zaburzył rynki kryptowalut, które już spadały z powodu powszechnej sprzedaży ryzykownych aktywów.

Buterin pozostaje szczerym zwolennikiem blockchaina i naciska na jego przejście na architekturę proof-of-stake (PoS) jeszcze w tym roku.

Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs ETHUSD na interwale dziennym, tradingview


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here