Naga Markets



Dolar amerykański (USD) kontynuuje przecenę we wtorek, a jego indeks spada w okolice dołka z lutego. W Stanach Zjednoczonych jutrzejszy protokół FOMC powinien mieć ograniczony wpływ na rynki. Przy wyższych wskaźnikach CPI w dużej mierze wycenianych przez rynek, dolar powinien kontynuować łagodny trend spadkowy, uważają eksperci z ING Banku. Indeks DXY spada trzecią sesję z rzędu przebijając dziś okrągły poziom wsparcia 90,0.

  • Drugi kwartał zazwyczaj jest trudnym okresem dla rynków kapitałowych
  • Indeks DXY, co zaskakuje niektórych, jest zaledwie 1% powyżej rocznych minimów
  • Inwestorzy w tym tygodniu powinni obserwować akcje amerykańskich Big Tech

USD: minuty FOMC nie powinny powodować zbyt dużych szkód – ING

Drugi kwartał zazwyczaj jest trudnym okresem dla rynków kapitałowych. W tym roku mogą spotęgować ten negatywny efekt obawy o gwałtowny wzrost inflacji oraz rekordowo gołębia polityka Fed. Jak dotąd rynki radziły sobie dość dobrze z kwietniową inflacją w USA przekraczającą 4%, a indeks DXY, co zaskakuje niektórych, jest zaledwie 1% powyżej rocznych minimów.

Te artykuły również Cię zainteresują




Na papierze nadchodzący tydzień nie powinien kolidować z tym łagodnym trendem spadkowym „greenbacka”. Kalendarz danych w USA jest niemal pusty. Najważniejszym wydarzeniem będzie prawdopodobnie środowe ogłoszenie protokołu FOMC ze spotkania 28 kwietnia. Być może kluczowym wnioskiem z konferencji prasowej Powella tego dnia były słowa „teraz nie jest czas na rozmowę o zmniejszaniu luzowania ilościowego”. Mając to na uwadze, spodziewamy się, że rynki pochłoną wszelkie sugestie, gdyby okazało się, że kilku decydentów było nieco mniej „gołębich” – napisano w raporcie.

W nadchodzącym tygodniu Chiny opublikują również sprzedaż detaliczną i produkcję przemysłową w kwietniu. Rynki będą obserwować, czy jakikolwiek chiński oficjalny niepokój związany ze wzrostem cen surowców będzie miał wpływ na sprzedaż.

Inwestorzy powinni również obserwować akcje amerykańskich Big Tech. Te cierpiały z powodu wyższej inflacji. To mógłby być lepszy tydzień dla tego sektora, biorąc pod uwagę, że ceny w USA powinny być spokojniejsze. Jednak ostra korekta w dół w tym miejscu wydaje się być jednym z największych zagrożeń dla łagodnego niedźwiedziego trendu na dolarze – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pge | pkobp notowania | notowania dino | akcję pgnig prognozy 2020 |



Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here