Naga MarketsDolar amerykański (USD) osłabi się jeszcze mocniej, ponieważ akomodacyjna Rezerwa Federalna łączy się z rosnącym deficytem na rachunku obrotów bieżących USA, wskazują eksperci z UBS. Prognozują, że kurs wymiany euro do dolara (EUR/USD) na koniec tego roku wyniesie 1,2500, a w przyszłym – 1,30. Z kolei para GBP/USD ma wzrosnąć do poziomu 1,63 na koniec 2022 r.

  • Okno na przedłużoną „wyjątkowość” amerykańskiej polityki wspierającą dolara wydaje się szybko zanikać
  • Stany Zjednoczone odnotowały rekordowy deficyt w handlu towarami w marcu
  • Wyniki strefy euro ulegną gwałtownej poprawie. Drugi kwartał przyniesie znaczącą poprawę obrazu makro
  • PKB Wielkiej Brytanii powróci do poziomu sprzed kryzysu w III kwartale 2022 r.
  • Ostra korekta na Wall Street okazją do sprzedaży dolara (USD)

Kurs dolara (USD) pod presją zmiany globalnego sentymentu

W raporcie podkreślono, że okno na przedłużoną „wyjątkowość” amerykańskiej polityki wspierającą dolara wydaje się szybko zanikać. Globalny sentyment będzie musiał się zmienić, ponieważ Rezerwa Federalna nie będzie wiodła w globalnym cyklu monetarnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
To podważa głęboko zakorzenione, ale empirycznie błędne postrzeganie wiecznego przywództwa w amerykańskich stopach procentowych, nadmiernie uwarunkowane poprzednim cyklem – napisano w raporcie.

Stany Zjednoczone odnotowały rekordowy deficyt w handlu towarami w marcu, a UBS spodziewa się, że skala wydatków przełoży się na dalsze pogorszenie, podczas gdy wrażliwość eksportu usług również będzie miała negatywny wpływ.

Ważnym efektem ubocznym wyższych krajowych wydatków na towary jest rosnący deficyt na rachunku obrotów bieżących. To obniża poprzeczkę dla odpływu amerykańskiego kapitału, co w konsekwencji obciąża dolara – dodano.

Kurs euro i funta wsparty przez ożywienie w UE i Wielkiej Brytanii

Po bardzo słabych wynikach w pierwszym kwartale UBS spodziewa się również, że wyniki strefy euro ulegną gwałtownej poprawie.

Wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń, drugi kwartał przyniesie znaczącą poprawę obrazu makro w Europie, co powinno pomóc podbić kurs EUR/USD – wskazano.

Tymczasem eksperci utrzymują konstruktywną postawę wobec gospodarki Wielkiej Brytanii z silniejszym ożywieniem.

invest

Ogólnie spodziewamy się, że PKB Wielkiej Brytanii powróci do poziomu sprzed kryzysu w III kwartale 2022 r., czyli sześć miesięcy wcześniej, niż wcześniej zakładano – zauważono.

Stratedzy zauważają, że ​​Bank Anglii (BoE) stał się bardziej jastrzębi i oczekują, że bank centralny zaostrzy swoją politykę przed Rezerwą Federalną USA.

UBS poprawił swoje prognozy PKB dla Wielkiej Brytanii, a także podwyższył prognozy dotyczące funta szterlinga. Bank prognozuje, że kurs wymiany euro do funta (EUR/GBP) osłabi się do 0,83 pod koniec 2021 r. i poniesie dalsze straty do 0,80 na koniec 2022 r.

Bank inwestycyjny oczekuje również dalszej straty dolara, ma szczególnie upartą prognozę dotyczącą kursu wymiany funta do dolara (GBP/USD). Prognozuje kurs na poziomie 1,51 na koniec 2021 roku i 1,63 na koniec 2022 roku.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres bitcoin | pkn orlen notowania | ccc akcje | kurs dom development |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here