Cena Bitcoina (BTC) znacząco spadła od szczytu z 8 stycznia, odnotowując łączną przecenę 12 000 USD w punkcie kulminacyjnym. Według prezesa Nexo Antoniego Trencheva, inwestorzy indywidualni mogą być jednym z powodów ostatnich spadków. We wtorek kurs najpopularniejszej kryptowaluty nieznacznie spada oscylując w okolicach 35 tys. USD.
- W ostatnich dniach wartość aktywów cyfrowych spadła o około 28%, do okolic 30 000 USD
- Rząd USA chce śledzić aktywa cyfrowe wycofane z giełd
- W II poł. 2020 roku BTC przyciągnął uwagę gigantów takich jak MicroStrategy czy MassMutual
Bitcoin (BTC): ogromny wzrost cen często wiąże się z równie potężnymi korektami
– Korekta ceny, którą ostatnio obserwujemy, została wywołana przez inwestorów detalicznych podążających za przykładem instytucji, które stworzyły rajd na Bitcoinie. Przekroczenie bariery 40 000 USD skłoniło mniejszych inwestorów do realizacji zysków i szybkiej sprzedaży. W ostatnich dniach nastąpiła lawina transakcji wyprzedaży – spadek ceny BTC jest wynikiem akumulacji tych transakcji – powiedział 11 stycznia prezesa Nexo.
Po pobiciu rekordowego poziomu w 2017 roku, blisko 20 000 USD, Bitcoin szybko podwoił swoją wartość, osiągając prawie 42 000 USD za monetę 8 stycznia. W kolejnych dniach wartość aktywów cyfrowych spadła o około 28%, do okolic 30 000 USD.
Ogromny wzrost cen często wiąże się z równie potężnymi korektami, chociaż niekoniecznie oznacza to koniec długoterminowej hossy. Co mogłoby zasygnalizować taki szczyt?
– Jest kilka zauważalnych oznak, na które trzeba uważać. Na przykład regulacje mają potężny wpływ na rynek. Działania regulacyjne, które wydają się zaostrzać przepisy dotyczące kryptowalut, mogą zniechęcić nowych kupujących – dodał Trenchev.
Amerykańskie organy regulacyjne zwiększyły swoje zaangażowanie w przestrzeń krypto w ciągu ostatnich kilku lat, co jest potencjalnym znakiem dojrzewania całej branży. Niedawno w centrum uwagi znalazło się kilka kontrowersyjnych działań prawnych, w tym propozycja rządu USA mająca na celu śledzenie aktywów cyfrowych wycofanych z giełd.
– Każdego roku, począwszy od 2013 r., dochodziło do spadków wynoszących około 25% od szczytu. Takie korekty są nieuniknionym aspektem rynków. Jednak aktywność detaliczna jest czymś, co należy uważnie obserwować w kontekście osiągnięcia szczytu. Wielu wpadnie w panikę, skorzysta z zysku i wycofa kapitał, co może wywołać efekt domina – wyjaśnił Trenchev.
Należy jednak pamiętać, iż w drugiej połowie 2020 roku BTC przyciągnął uwagę gigantów takich jak MicroStrategy czy MassMutual, co może sprawić, że obecny rynek byka będzie inny niż lata wcześniej.
Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs Bitcoina (BTC/USD) kontynuuje spadek we wtorek
Notowania BTC/USD spadają dziś czwartą sesję z rzędu oscylując w okolicach 35 tys. USD. Ogromna zmienność w ostatnich dniach podkreśla ryzyko związane z inwestowaniem w krótkim terminie. Mimo korekty trend wzrostowy wydaje się być nienaruszony, a dopiero spadek poniżej 30 tys. USD, a w konsekwencji przebicie tegorocznego dołka 27733 USD otworzyłoby drogę do dalszej przeceny. Z drugiej strony dalszy wzrost cen powinien doprowadzić do ponownego testu ATH w okolicach 42 tys. USD.

Zobacz również:
- Bitcoin jest w fazie bańki, ale waluty fiat również – twierdzi Tyler Durden
- TOP 5 altcoinów, które pozwolą ci zarobić w czasie tej hossy wg. Larka Davisa
- Wzrost Bitcoina o 100% do połowy 2022 r. Im droższy tym mniej ryzykowny